karjeras vadība

Drošības instrukcijas darba aizsardzības inženierim, aprīkojuma darbība

Satura rādītājs:

Anonim

Gandrīz katrā lielā uzņēmumā ir darba drošības speciālists. Viņa darba būtība ir drošības standartu uzturēšana organizācijā. Tikpat svarīgi ir arī īpaša dokumenta ar nosaukumu “Darba aizsardzība” pieejamība. Visas šīs lietas tiks apspriestas tālāk.

Darba drošības inženieris - kas tas ir?

Darba aizsardzības inženiera norādījumos noteikts, ka šī speciālista pienākums ir veikt dažāda veida juridiskas, sociālekonomiskas, organizatoriskas, sanitāras un higiēnas funkcijas. Visu to mērķis ir optimāla drošības līmeņa uzturēšana uzņēmumā.

Attiecīgā profesija, protams, ir ļoti grūta. Kompetentam speciālistam darba aizsardzības jomā vajadzētu būt daudzām komunikācijas, organizatoriskām un juridiskām prasmēm. Tie visi ir ārkārtīgi nepieciešami, lai kvalitatīvi īstenotu darba aktivitātes. Un kā tos var saistīt ar darba drošības inženiera amata aprakstā noteiktajiem pienākumiem? Tas tiks aprakstīts vēlāk.

Par darbinieku atbildību

Darba aizsardzības inženiera norādījumi piešķir darbiniekam diezgan lielu skaitu darba funkciju.

Šeit ir tikai daži no visbiežāk veiktajiem darba pienākumiem:

  • dažādu profilaktisko, sanitāro un higiēnisko darbu kvalitātes kontrole;
  • kontrole pār optimālu un ērtu darba apstākļu radīšanu uzņēmumā;
  • darba izpēte;
  • negadījumu, ārkārtas situāciju, ievainojumu utt. apsvēršana, veicot visus nepieciešamos pasākumus, lai nākotnē izvairītos no līdzīgiem gadījumiem;
  • būvju un ēku tehniskā stāvokļa pārbaužu organizēšana;
  • darba apstākļu uzlabošana, darbs, lai nodrošinātu komfortu uzņēmumā;
  • darbs ar dokumentiem; nepieciešamās dokumentu paketes sagatavošana un nosūtīšana vadībai.

Ko var teikt par tādu dokumentu kā darba aizsardzības instrukcija darba aizsardzības inženierim? Tajā arī tika izklāstīti pamatnoteikumi, kas nosaka pamata pienākumus, tiesības un atbildības veidus. Šis dokuments tiks aprakstīts vēlāk.

Prasības skolas speciālistam

Darba aizsardzības inženiera drošības instrukcijās ir ietvertas vairākas īpašas prasības speciālistam. Ir vērts tos apsvērt pēc skolas darbinieka piemēra. Tātad attiecīgajam speciālistam:

  • ievērot darba kārtības noteikumus, atpūtas un darba laika režīmu;
  • uzraudzīt elektrisko un ugunsdrošību;
  • uzmanīgi un precīzi izturieties pret individuālajiem aizsardzības līdzekļiem;
  • nokārtot gada zināšanu pārbaudi un daudz ko citu.

Skolas speciālistu funkcijas

Daudzi ārēji faktori var negatīvi ietekmēt skolotājus un studentus.

Tātad darba aizsardzības speciālistam ir jānodrošina, ka izglītības iestādē tiek ievēroti šādi nosacījumi:

  • optimāls apgaismojums darba vietā;
  • komfortabla temperatūra un mitrums;
  • tīrība visos izmantotajos skapjos un telpās;
  • piesārņotu vietu neesamība skolā;
  • kvalitatīvs ūdens apgādes, apkures un kanalizācijas darbs.

Ir vērts atzīmēt, ka prasības skolas speciālistam darba aizsardzībā pārsteidzoši atšķiras no tām, kas attiecas uz šāda veida speciālistiem uzņēmumos un ražošanas uzņēmumos. Proti, darba aizsardzības instruktors darba aizsardzības inženierim skolā nenosaka lielāko skaitu funkciju attiecīgās profesijas pārstāvjiem.

DOW speciālists

Ko var teikt par attiecīgajiem speciālistiem, kuri strādā bērnu vai bērnudārzos? Tūlīt ir vērts atzīmēt, ka atbildība par šādiem darbiniekiem ir liela un grūta. Ir daudz grūtāk uzraudzīt drošību un ikdienas režīmu telpā, kur ir bērni, un tāpēc speciālistiem ir jābūt gataviem sarežģītiem darba apstākļiem. Ko šajā gadījumā paredz darba drošības instrukcijas darba drošības inženierim pirmsskolas izglītības iestādē? Dokumentā ir noteikti šādi noteikumi:

  • darba aizsardzības speciālistam ir pienākums savlaicīgi kontrolēt temperatūras un mitruma līmeni telpās;
  • darbiniekam jāpārliecinās, ka personāls ievēro higiēnas noteikumus;
  • speciālistam ir pienākums telpā uzturēt optimālu drošības līmeni, novērst gāzes, dažādu viegli uzliesmojošu šķidrumu noplūdi utt.
  • speciālistam ir pienākums ziņot visai vadībai par visu paveikto darbu.

Iepriekš tika nosauktas tikai pamatfunkcijas, kuras pirmsskolas izglītības iestādē jāveic darba drošības inženierim.

Speciālista inženiera darba sākums

Instrukcijas darba aizsardzībai inženierim, kurš strādā vai remontē aprīkojumu, ir noteikts skaidrs prasību saraksts speciālistam darba dienas sākumā, vidū un beigās.

Ko tieši šeit var izcelt? Šis ir tas, kas dokumentā tiek fiksēts:

  • Ierodoties darba vietā, ir nepieciešams valkāt aizsargtērpu un drošības apavus. Tās tips būs atkarīgs no veiktā darba veida un sezonas.
  • Nodrošiniet no vadības apģērbu un visu darbam nepieciešamo dokumentāciju.
  • Pārbaudiet izmantojamību un sagatavojiet darbam visus nepieciešamos rīkus.
  • Pārliecinieties, vai ir izslēgts viss pieejamais aprīkojums.
  • Ar īpašām lentēm vai plāksnēm apzīmējiet remontējamās vietas.

Nav atļauts:

  • izmantojiet ierīces, ja tajās ir augsts vai pārmērīgs spiediens;
  • izmantojiet kombinezonus, kuru derīguma termiņš ir beidzies;
  • darbs ar nepareizi funkcionējošu instrumentu utt.

Darba ieviešana

Iekārtu remonta inženiera darba aizsardzības instrukcija nosaka šādus galvenos noteikumus attiecībā uz kvalitatīvu un drošu darba pienākumu izpildi darba vietā: darbinieks sāk pildīt savus profesionālos pienākumus tikai tad, ja zina par visiem drošiem darba aktivitātes izpildes veidiem.

Šaubīgu gadījumu gadījumā, kas var izraisīt ievainojumus un cita veida briesmas, ir jāmeklē vadības norādījumi.

Ir arī vērts atzīmēt, ka ir stingri aizliegts sākt darbu:

  • ja varas iestādes tam nav devušas atļauju (citiem vārdiem sakot, neatļautu darbu);
  • teritorijās, kas norobežotas ar lentēm, žogiem utt. (ja varas iestādes tam nav devušas atļauju);
  • ja ir darbam nepiemēroti instrumenti;
  • strādāt vietās, kur apgaismojuma līmenis nav pietiekami optimāls, un dažos citos gadījumos.

Darba pabeigšana

Ne mazāk svarīgs ir dienu beigās inženierim izvirzīto prasību saraksts.

Kāda šajā gadījumā ir darba drošības instrukcija mašīnbūvē strādājošam inženierim (vai aprīkojuma remontam)? Šeit ir daži svarīgi punkti:

  • Speciālistam jāpārbauda viss pieejamais aprīkojums; visām ierīcēm un mašīnām līdz darba dienas beigām jābūt atvienotām.
  • Ir jāpārbauda visu vairogu un slēdžu izmantojamība.
  • Nepieciešams novilkt visu apģērbu un novietot to pareizajā glabāšanas vietā.
  • Noteikti nomazgājiet seju un rokas ar ziepēm un pēc tam ejiet dušā.
  • Ir nepieciešams pierakstīties speciālā grāmatvedības žurnālā un informēt amatpersonu par maiņas beigām.

Tādējādi inženieriem iekārtu ekspluatācijas un remonta laikā tiek izvirzītas tās pašas darba aizsardzības prasības, kas visiem pārējiem darbiniekiem.

Ārkārtas situācijas

Drošības instrukcijās, kas inženierim paredzētas iekārtas remontam vai lietošanai, papildus visam iepriekšminētajam ir arī vairāki punkti par nepieciešamajām darbībām ārkārtas gadījumos. Ko šeit var atšķirt?

Pirmais, kas jādara ārkārtas situācijā, ir apturēt visu darbplūsmu un paziņot vadībai par briesmām. Ja izcēlās ugunsgrēks, nekavējoties atvienojiet visu strāvu no aprīkojuma, piezvaniet ugunsdzēsības dienestam un evakuējiet no bīstamās zonas. Ja darbinieks guva rūpniecisku traumu, ir nepieciešams nekavējoties pārtraukt darba procesu, ziņot par notikušo varas iestādēm un izsaukt ātrās palīdzības personālu.

Drošības instrukcijas kvalitātes inženierim

Ko jūs varat pateikt par šādu darbinieku kā kvalitātes inženieri? Tas ir speciālists, kurš uzrauga produktu kvalitāti; Šim darbiniekam ir savlaicīgi jāpārbauda sūtījumu atbilstība standartiem.

Kādus punktus par šo speciālistu dokumentē darba aizsardzība? Pirmkārt, tiek norādīti šī darbinieka galvenie pienākumi. Tie ietver:

  • dalība kvalitātes vadības sistēmu, kā arī produktu kvalitātes uzraudzības sistēmu izstrādē;
  • dažādos ražošanas posmos iegūtās informācijas analīze, kā arī pasākumu veikšana, lai novērstu zemas kvalitātes produktu izlaišanu;
  • vietējās un ārvalstu pieredzes izpēte produktu kvalitātes uzlabošanā;
  • darbs ar visu nepieciešamo dokumentāciju un daži citi punkti.

Ir vērts atzīmēt, ka drošības prasības šim speciālistam praktiski neatšķiras no prasībām, kas noteiktas citiem darbiniekiem. Tātad, darba aizsardzības dokumentā ir noteikti galvenie punkti, kas saistīti ar optimālu apgaismojumu, temperatūru, ugunsdrošību utt.

Darbinieku atbildība

Ja pats darbinieks ir vainīgs drošības prasību pārkāpšanā, viņam tiek uzlikta noteikta atbildības daļa. Atkarībā no notikušā pakāpes tā var būt krimināla, administratīva vai disciplināra. Ko tieši šeit var izcelt?

Ja speciālista vainas dēļ tika ierosināta kāda aparāta, instrumenta vai aprīkojuma sabojāšanās, darbiniekam ir pienākums atlīdzināt uzņēmumam materiālus zaudējumus. Tas ietver arī pārkāpumus, kas saistīti ar viņu tiešo darba darbību veikšanu, pienākumu nepareizu izpildi un daudz ko citu.