karjeras vadība

Kā kļūt par kolekcionāru: izglītība, nepieciešamās prasmes un pieredze

Satura rādītājs:

Video: Tavai Karjerai - Tavas karjeras izvēles pamatsoļi 2024, Maijs

Anonim

Kolekcionāri ir tādu organizāciju darbinieki, kuras ir tieši iesaistītas jebkādu materiālo vērtību pārvadāšanā. Pretēji izplatītajam uzskatam, tā var būt ne tikai nauda, ​​bet arī dārgmetāli, kā arī dažāda sarakste. Darbs ir diezgan atbildīgs. Kā kļūt par kolekcionāru? Pirmkārt, jums ir jābūt labām fiziskajām īpašībām, kā arī jābūt sertifikātam, kas apliecina specializēto kursu pabeigšanu. Tomēr tās nav visas prasības, kas jāizpilda, lai strādātu kā kolekcionārs. Parunāsim vairāk par šo profesiju.

Izglītība

Iepriekš minētā vakance neuzliek stingras prasības attiecībā uz izglītības pieejamību. Pietiekami vidu vai augstu. Tomēr potenciālā kandidāta priekšrocība būs militārā vai juridiskā izglītība, kā arī iepriekš saņemtās sporta kategorijas.

Specializētie kursi

Kā kļūt par kolekcionāru? Sākumā nākamajam darbiniekam jāiegūst privāta apsardzes licence. Šajā nolūkā potenciālie kandidāti apmeklē īpašus apmācības kursus. Vidēji apmācība maksā piecdesmit tūkstošus rubļu.

Kursu apmeklētāji tiek iemācīti pārbaudīt objektus, kas nav bīstami, veikt atbilstošas ​​darbības uzbrukuma gadījumā, izmantot radiosakarus utt. Kandidātam arī jāveic fiziskā sagatavotība un jāiepazīstas ar juridiskajiem pamata aspektiem, kas tieši saistīti ar viņa darbību.

Vidēji kolekcionārs izglītību kursos var iegūt trīs mēnešu laikā. Balstoties uz apmācības rezultātiem, viņi nokārto teorētiskos eksāmenus. Arī potenciālie kandidāti pārbauda fiziskās sagatavotības līmeni.

Apmācības laikā topošie kolekcionāri ne tikai studē teoriju, bet arī iziet praksi, kas ilgst simts astoņas stundas. Teorija prasa daudz mazāk laika - tikai četrdesmit sešas stundas.

Nedomājiet, ka kursu apmeklēšana ir viss, kas nepieciešams, lai kļūtu par kolekcionāru. Galīgais lēmums par sertifikāta izsniegšanu tiek pieņemts, pamatojoties uz eksāmena rezultātiem. Turklāt kandidātam būs arī intervija ar potenciālo darba devēju.

Nepieciešamās prasmes un prasības

Vākšana ir sarežģīts process. Tajā pašā laikā uz vakanci ir daudz pretendentu. Tāpēc kolekcionāra profesijai izvirzīto prasību līmenis ir diezgan augsts. Ne visi kandidāti viņiem atbilst.

Papildus lieliskajai fiziskajai veselībai un pierādījumu pieejamībai, kas apstiprina specializēto kursu pabeigšanu, potenciālie darba devēji izvirza vairākas prasības, kuras jāizpilda tiem, kurus interesē, kā kļūt par kolekcionāriem:

  • Psihiatra un narkologa palīdzība. Turklāt tiek veikta psiholoģiskā pārbaude, kas ļauj iegūt papildu informāciju par kandidātiem.
  • B kategorijas autovadītāja apliecības esamība. Bieži vien uzņēmumi piedāvā darbiniekiem apvienot kolekcionāra un autovadītāja pienākumus.
  • Izturība. Profesijas kolekcionāra aprakstā ir iekļauta informācija, ka potenciālajiem darbiniekiem jābūt gataviem nopietnām fiziskām slodzēm. Ja mēs runājam par skaidras naudas pārvadāšanu, tad tas ne vienmēr ir papīra rēķini. Piemēram, maisiņi, kas piepildīti ar mazām monētām vai zelta stieņiem, var svērt vairākus desmitus kilogramus.
  • Papildus pārvadāšanai kolekcionāriem ir jāaizpilda arī pavaddokumentācija. Piemēram, vērtību saņemšanas un pārsūtīšanas akti. Tāpēc arī prasme strādāt ar dokumentāciju potenciālajam kandidātam nebūs lieka.

Pretēji izplatītajam uzskatam, potenciālie darba devēji ne vienmēr pieprasa pieredzi.

Zemūdens klintis

Varbūt viena no lielākajām grūtībām, ar kuru katru dienu saskaras šīs profesijas pārstāvji, ir palielinātas fiziskās aktivitātes. Noteikti nēsājiet bruņas un ieročus, kuriem ir ievērojams svars. Turklāt maiņā, kas var ilgt līdz divpadsmit stundām, ir jāpārvieto smagas kravas. Un arī darba maiņas laikā ievērojams laiks jāpavada bruņumašīnā, kurā ir aizliegts atvērt logus. Kolekcionāram nedēļas laikā var nākties strādāt piecas dienas septiņas dienas nedēļā.

Tāpēc daži potenciālie kandidāti, domājot par to, kā kļūt par kolekcionāru, pakāpeniski pārdomā pretējo un izvēlas pavisam citu profesiju, kas nav saistīta ar palielinātu fizisko slodzi.

Turklāt darbinieki tiek pakļauti psiholoģiskam spiedienam. Tāpēc lielajos uzņēmumos potenciālajiem kandidātiem ir jāiziet melu detektora intervija. Šis priekšmets tiek uzskatīts par obligātu to darbu sarakstā, kas jums jāstrādā kā kolekcionārs. Tikai tiem, kas veiksmīgi izturējuši atlasi, tiek piedāvāta vakance uzņēmuma personālā.

Pieredze

Pieredze netiek uzskatīta par obligātu. Tomēr šis faktors noteikti kļūs par priekšrocību potenciālajam kandidātam. Tajā pašā laikā esiet gatavi tam, ka intervijā viņi var pieprasīt raksturojumu no iepriekšējās darba vietas.

Turklāt viņi uzticas ne tikai vārdiem, bet arī pārbauda pieredzi praksē. Piemēram, spēja izturēt cīņu ar vairākiem pretiniekiem, dezorientēt uzbrucēju un ātri reaģēt uz notiekošo - tas ir tas, kas kolekcionāram vajadzīgs šīs profesijas labā. Ja potenciālajam kandidātam nav pieredzes, viņš var iziet specializētu apmācību.

Šajā procesā savākšanas dienesta darbiniekiem viņi bieži modelē bīstamas situācijas, kas var notikt viņu darbā. Tas tiek darīts, lai atkārtotu ātru un koordinētu reakciju reālu briesmu gadījumā. Turklāt darbiniekiem regulāri jāveic pārbaudes, kas apstiprina, ka viņu fiziskais un psiholoģiskais stāvoklis atbilst viņu pienākumiem.

Pienākumi

Interesējoties par to, kā kļūt par kolekcionāru Krievijā, jums jāapkopo pēc iespējas vairāk informācijas par šo profesiju. Piemēram, ir svarīgi saprast, ka iepriekšminēto speciālistu darbs sastāv ne tikai no jebkādu materiālo vērtību nodošanas. Dažos gadījumos kolekcionāriem jāpavada kasieri vai jāsargā vietas, kur tika piegādātas vērtslietas utt. Turklāt, pārvadājot vērtslietas, ir jāpārbauda un jāpārskaita preces, jāaizpilda finanšu dokumenti, jāiemaksā skaidra nauda bankomātos utt.

Kolekcionāra transports:

  • skaidra nauda;
  • zelts un citi dārgmetāli;
  • gleznas un citi mākslas darbi;
  • vērtspapīriem.

Ir vērts teikt, ka darba panākumi ir atkarīgi no katra dalībnieka. Tieši tāpēc starp kolekcionāru nozīmīgajām personiskajām īpašībām sauc spēju strādāt komandā.

Ieguvumi

Liela atbildība un palielināta darba slodze nozīmē pienācīgu atalgojumu. Precīza summa tomēr ir atkarīga no daudziem faktoriem:

  • apkalpošanas reģions;
  • darba devējs;
  • pārvadāto vērtību nozīme;
  • pienākumu skaits.

Kolekcionāra profesija neatstāj daudz iespēju karjeras izaugsmei. Tomēr dažu gadu laikā jūs varat kļūt par priekšnieku.

trūkumi

Kolekcionāra profesija rada paaugstinātu risku, jo ikdienas darbiniekiem ir jāpārvadā priekšmeti ar lielu materiālo vērtību, kas palielina negodīgu pilsoņu interesi. Tas rada zināmu psiholoģisko spiedienu. Piekrītu, ir ārkārtīgi grūti atrasties pastāvīgā saspīlējumā, zinot, ka briesmas var rasties jebkurā brīdī.

Turklāt kolekcionārus darba maiņā gaida kolosālas fiziskās aktivitātes. Darbiniekiem jāpārvieto smagas somas, kas piepildītas ar naudu vai citām vērtslietām, bet obligāti ir jāvalkā bruņas un ieroči, kuriem ir arī ievērojams svars. Ņemiet vērā arī faktu, ka darba diena var ilgt vairāk nekā astoņas stundas.

Potenciālie darba devēji

Kļūstot par kolekcionāru un saņēmis atbilstošu sertifikātu, jums noteikti būs jāsaskaras ar nepieciešamību atrast darba devēju. Ir daudzi uzņēmumi, kas interesējas par šādiem pakalpojumiem. Tie ietver:

  • Komercbankas.
  • Bezpeļņas kredītorganizācijas.
  • Privātās apsardzes firmas.
  • Valsts iekasēšanas pakalpojums.

Tomēr, piesakoties, esiet gatavi konkursam. Saskaņā ar statistiku, uz katru brīvo kolekcionāru vakanci vienlaikus piesakās trīs līdz pieci kandidāti. Priekšroka tiek dota tiem, kuri atbilst vakances fiziskajām un morālajām īpašībām. Fiziskā sagatavotība tiek uzskatīta par īpaši svarīgu. Potenciālajam kandidātam ir palielinātas izredzes uz panākumiem, viņš spēj sevi pievilkt vairāk nekā simts reizes, noskriet simts metrus ne ilgāk kā piecpadsmit sekundes un vienlaikus trīs minūtes vienlaikus atspoguļot arī trīs uzbrucējus.

Tipisks kolekcionārs

Atbilstoši paaugstinātajām prasībām attiecībā uz šo amatu, tikai dažiem potenciālajiem kandidātiem izdodas izturēt atlasi. Nav pārsteidzoši, ka starp viņiem ir daudz kopīga. Paaugstinātas fiziskās slodzes dēļ vairums darba devēju dod priekšroku vīriešiem. Potenciālo darbinieku vecuma ierobežojums paredz pieņemt darbā darbiniekus, kuri jau ir sasnieguši divdesmit trīs gadu vecumu, bet vēl nav sasnieguši sešdesmit gadu vecumu. Priekšrocība būs militārās kartes pieejamība, kā arī pieredze darbam kā apsardzei klubā, tirdzniecības centrā vai veikalā utt.

Atlase

Darba devēji var pievērst uzmanību arī potenciālo kandidātu ģimenes stāvoklim, dodot priekšroku tiem, kuriem ir ģimene un bērni, kuru klātbūtne simbolizē atbildību. Pēc darba devēju domām, cilvēks neizdarīs zādzību un nepalaidīs pretī savus pienākumus, uzņemoties saistības pret savu ģimeni.

Ja potenciālais kolekcionārs pieprasa brīvu vietu cienījamā uzņēmumā, viņam jābūt gatavam, ka uzņēmums pieprasīs informāciju par sodāmību ne tikai no viņa, bet arī no tuviem radiniekiem. Ziņkārīgs ir fakts, ka darba tirgū ir darba devēji, kuri dod priekšroku potenciālajiem pretendentiem, kuriem nav darba pieredzes. Loģika ir vienkārša: viņus ir vieglāk iemācīties un elastīgāk apgūt jaunus veicamos pienākumus.