pieņemšana darbā

Biroja platība ir Definīcija, lietošanas paradumi, normas un prasības

Satura rādītājs:

Video: ZEITGEIST: MOVING FORWARD | OFFICIAL RELEASE | 2011 2024, Jūlijs

Anonim

Mūsu sarunas tēma ir diezgan plaša. Apkalpošanas telpas var atrasties gan rūpniecības un biroju ēkās, gan transportā. Izceļas vēl viens tips - dzīvojamais. Šāda veida telpu tīrītāju darba aprakstā rodas daudz jautājumu. Raksta laikā mēs sniegsim skaidrojumus par visu iepriekš minēto.

Kas tas ir?

Apkalpošanas telpas ir telpas, nodaļas, kas paredzētas personāla izvietošanai un atpūtai. Turklāt šajā kategorijā ietilpst klases, nodaļas, kurās atrodas aprīkojums, darbarīki un darba ņēmēju personīgās mantas.

Birojus amatpersonu ievietošanai sabiedriskā organizācijā var saukt arī par biroja telpām. Piemēram, apsardzes priekšnieka birojs tirdzniecības centrā.

Apkalpošanas telpas ir nodaļas, kuru mērķis un daudzums ir atkarīgs no konkrētas organizācijas un tās darbības spektra. Mēs sniedzam konkrētus piemērus.

Metro biroja telpas

Šeit biroja telpas ir biroji staciju personālam. To platību un daudzumu normalizē ar Krievijas Federācijas būvnormatīviem. Tos var izvietot dažādās vietās: vestibilā, pie vai zem vilciena perona. Tās ir īpašas kajītes darba vietās, biroji starpstāvos, ejās utt.

Prasības visai šķirnei ir vienādas: pieplūdes un izplūdes ventilācijas, apgaismojuma un apkures obligāta klātbūtne. Jāatbilst visām ekspluatācijas instrukcijām, jābūt ērtai lietošanai, jāatbilst ugunsdrošības prasībām. Pasažieriem jābūt slēgtām ejām uz biroja telpām. Piemēram, lai tiktu aizslēgts.

Īpašas prasības telpām stacijā

Apkalpošanas telpas ir arī dažas no metro īpašībām:

  • Centralizācijas stabi, līnijas punkti atrodas perona līmenī, tiem ir prettrokšņa aizsardzība. Stacijās, kas tiek būvētas, tās atrodas attīstības ceļu pusē.
  • Atsevišķās stacijās var aprīkot bufetes darbiniekiem, lokomotīvju apkalpēm.
  • Ja istabu pastāvīgi aizņem strādājošie darbinieki, tad tā ir jāaizver ar trokšņu necaurlaidīgām iekārtām: blokiem, izdedžiem utt.
  • Tā saukto kubu (nodalījumu, kur silda ūdeni) telpas atrodas peronu, priekštelpu, staciju eju līmenī no katras tās puses. Tas tiek darīts, lai atvieglotu personāla darbu. Netīra ūdens novadīšanai ir ūdens krāni un speciāla kanalizācija. Ja karstais ūdens netiek piegādāts tieši, tad tas tiek uzkarsēts elektriskās tvertnēs.
  • Elektrisko žāvēšanas skapju klātbūtne ir obligāta - lupatu žāvēšanai, kas notīra virsmas stacijā.
  • Sanitāriem kasēm ir nepieciešams jaucējkrāns ar izlietni.
  • Biroju telpu apdare tiek veikta atbilstoši to mērķim, visas stacijas estētiskajam izskatam.

Biroja telpu piemēri metro

Metro stacijā biroja telpām ir šādi nosaukumi:

  • Stacijas dežurants. Blakus tam ir aprīkojums, staciju ierīču vadības paneļi.
  • Metro stacijas vadītāja birojs.
  • Vecākās kases birojs.
  • Līnijas kases birojs.
  • Istaba ar kases aparātiem, kurus obligāti aizsargā skaņu absorbējoša odere.
  • Naudas telpa ar blakus esošajām istabām un piekļuvi istabai naudas konvertēšanai.
  • Policijas istaba, apsargs. Kā likums, tas atrodas kases pretējā pusē.
  • Istabu personāla uzkopšana. Aprīkots ar skapīšiem drēbju maiņai, nodalījumiem aprīkojuma glabāšanai.
  • Istaba darbinieku ēšanai un atpūtai stacijā.
  • Kubs un žāvētājs atrodas katrā stāvā, katrā vestibilā.
  • Stacijas priekšnieka pieliekamais.
  • Zāģu skaidu uzglabāšanas telpa.
  • Medicīnas centrs. Parasti tās ir divas blakus esošas istabas, kas atrodas vestibilā.
  • Inventāra telpas - tīrīšanas ierīces, kāpnes utt. Tās atrodas vietās, kur tos vienkārši var izlocīt uz platformas.
  • Vīriešu un sieviešu tualetes ar izlietnēm.
  • Centralizācijas punkts stacijās ar sliežu ceļa attīstību.
  • Ja stacijā ir iesaistīts citu darbinieku darbs, tad tas papildus ir aprīkots ar darbnīcām, dušām, ģērbtuvēm, pieliekamajiem un citām biroja telpām, kas vajadzīgas instrukcijām.

Mēs pārbaudījām piemēru metro stacijā. Tagad pāriesim pie citas populāras kategorijas - viesnīcas.

Viesnīcu ērtības

Ar biroja telpām saistītas šādas lietas:

  • Direktora birojs, ko papildina reģistratūra.
  • Direktora vietnieka un galvenā inženiera birojs.
  • Istabas viesnīcas inženiertehniskajam personālam, vadītājam un noliktavas turētājam.
  • Kases kaste.
  • Galvenā grāmatveža birojs.
  • Plānošanas nodaļa.
  • Pirmās palīdzības pasts.
  • Arhīvs.
  • "Sarkanais stūris".
  • Inženiertehnisko telpu nosūtīšana.
  • Istaba ir galvenā kalpone.
  • Iekārtas tehniskā atbalsta vadībai.
  • Centrālā veļa.
  • Komunikāciju centru telpas.
  • Remonta veikalu klāsts ir metālizstrādājumi, santehnika, galdniecība, telpas vājstrāvas sistēmām un elektriskām iekārtām, tehniskais nodrošinājums un lifti, drapējums, tapetes, krāsošana utt.
  • Noliktavas dažādiem mērķiem - mēbelēm, celtniecības materiāliem, palīgmateriāliem utt.
  • Personāla atpūtas telpa.
  • Radio mezgls.
  • Veļas mazgātavas.
  • Istaba sētniekam.
  • Atkritumu savākšanas kopējās kameras utt.

Biroju telpas organizēšanas pazīmes viesnīcās

Mēs sniedzam biroja telpu normas konkrētiem piemēriem:

  • Noliktavas. Bieži tiek veidota bez dabiskā apgaismojuma. Gadās, ka šādu biroja telpu skaits un platība projektā neatbilst to nepieciešamībai praksē. Tāpēc jums ir jāpārveido telpas, citi noliktavu biroji un jāmaina mājas.
  • Pirmās palīdzības vietas. Nepieciešama pirmās palīdzības sniegšanai gan viesiem, gan darbiniekiem. Dažās viesnīcās tos neparedz projekts, tāpēc telpas un citas istabas tiek pārveidotas no jauna. Ir racionāli pirmās palīdzības pastu novietot uz ēkas augšējās vai tehniskās grīdas. Saskaņā ar standartiem tas ir nepieciešams viesnīcām ar vairāk nekā 200 vietām. Tas sastāv no vismaz divām istabām: uzgaidāmo istabu un ārsta kabinetu. Pirmās palīdzības stacijas platība ir atkarīga no viesnīcas mēroga - no 14 līdz 32 m 2.
  • Telpas inženiertehnisko iekārtu sistēmām - apkurei, ventilācijai, ūdensapgādei, apgaismojumam, gaisa kondicionēšanai, centralizētām putekļu un atkritumu savākšanas sistēmām, barošanas sistēmām, kā arī zemsprieguma ierīcēm (monogrammu apraide, telefonija, selektors, teletiķis, televīzija, pneimatiskais pasts). Svarīgi drošības un ugunsgrēka trauksmes punkti, meklēšana, kā arī automatizētas viesnīcu vadības sistēmas.
  • Centrālās vadības telpas. Tajos ietilpst istaba ar vadības iekārtām, telpa personālam, vannas istaba.
  • Centrālā veļa - atsevišķi tīrai un netīrai veļai. Jābūt dabiskam apgaismojumam, ērtai personāla izkraušanas platformai, izolētai no netīrām lietām, telpai pakaišu nostiprināšanai. Kas attiecas uz netīrās veļas mazgāšanas telpu, tai vajadzētu būt savienotai ar pretējo ar īpašu veļas mazgāšanas izeju, kravas liftu.
  • Personāla mājas aprīkojums. Tās ir ģērbtuves, dušas, sanitārie mezgli, personīgās higiēnas kabīnes, individuālie skapīši virsdrēbju, personīgo lietu, skapju vai virsdrēbju skapju glabāšanai.

Dzīvojamo māju kategorija

Atsevišķi mēs uzskatām biroja dzīvojamās telpas. Tie ir paredzēti, lai darbinieki varētu dzīvot, ņemot vērā darba attiecību raksturu ar valsts varas iestādēm, pašvaldību sistēmu, uzņēmumu, pašvaldības iestādi, dienestu, iecelšanu valsts amatā, vēlēšanas uz vēlētu vietu pašvaldībā vai valsts varu. Termins "dienesta mājoklis" būs sinonīms.

Mājokļu likums

Art. Krievijas Mājokļu kodeksa 92. nodaļa tos klasificē kā specializētus vai specializētus mājokļus.

Un šeit ir svarīgs jautājums: ko var saukt par biroja ēku? Kāds šeit atvedīs ne tikai dzīvokļus, bet arī istabas kopmītnēs, izmitināšanu pie citiem īrniekiem. Tā nav taisnība. Kategorijā ir iekļauti tikai dzīvokļi. Darbinieks aizņem šīs telpas, pamatojoties uz darba attiecībām ar savu darba devēju. Istabas un vietas hosteļos pilsonim var vienkārši īslaicīgi izmantot.

Kurš ir tiesīgs saņemt dienesta mājokli?

Biroja mītne ir paredzēta šādām darbinieku kategorijām:

  • Visu līmeņu deputāti.
  • Militārais personāls.
  • Ierēdņi.
  • Likumsargi.
  • Neatliekamās palīdzības dienestu darbinieki.
  • Sētnieki
  • Mežsaimnieki, mednieki, kā arī personas, kas strādā zvejniecībā.
  • Tiesneši.
  • Nodokļi.
  • Muitas darbinieki.
  • Skolotāji.
  • Darbinieki medicīnas jomā.

Rūpniecības un biroja tīrītājs

Šis amats pieder strādnieku kategorijai. Darbinieks tiek iecelts tajā un tiek atbrīvots no viņa pienākumiem ar organizācijas direktora rīkojumu. Par darbu tiek ziņots viņa struktūrvienības vadītājam.

Biroja tīrītājam vai sētniekam jāzina:

  • Prasības rūpnieciskajai sanitārijai.
  • Tīrīšanas noteikumi.
  • Izmantoto dezinfekcijas līdzekļu koncentrācija un mērķis.
  • Noteikumi par izmantotā aprīkojuma izmantošanu.

Darba apraksts

Darba aprakstā (biroja tīrītājs) ir iekļauts:

  • Ikdienas tīrīšanas ieviešana saskaņā ar apstiprināto grafiku. Tā ir ražošanas zāļu, saldēšanas iekārtu, ģērbtuvju, dušu, personāla atpūtas telpu, maltīšu, ierēdņu kabinetu tīrīšana.
  • Dažādu nepieciešamo risinājumu sagatavošana sienu, griestu, grīdas, palodzes un citu virsmu tīrīšanai un dezinfekcijai.
  • Atkritumu, atkritumu pārvadāšana no biroja telpām uz noteikto vietu.
  • Izdoto iekārtu, mazgāšanas līdzekļu, tīrīšanas līdzekļu uzskaite.
  • Ne tikai biroja telpu tīrīšana, bet arī obligāta aprīkojuma tīrīšana un žāvēšana pēc katras lietošanas.
  • Dzeramā tvertņu piepildīšana, tvertņu, atkritumu grozu tīrīšana un dezinfekcija.
  • Sanitāro mezglu, garderobes un citu koplietošanas telpu mazgāšana un dezinfekcija.

Tādējādi mēs pārbaudījām biroja telpas no visām pusēm. Turklāt viņi pieskārās kaut kam līdzīgam jēdzienam “oficiālais mājoklis”.