karjeras vadība

Maizes profesija: darba pienākumi, instrukcijas, prasības nodarbinātībai

Satura rādītājs:

Anonim

Cilvēki jau sen zina par mīklas pagatavošanas un maizes izstrādājumu cepšanas tehnoloģiju. Zinātnieki ir ierosinājuši, ka rauga mīklas izskats iet 4 gadu tūkstošos pagātnē. Tomēr maizes cepēji, kuri to darīja profesionāli un nopelnīja iztiku, parādījās tikai 12. gadsimtā pirms mūsu ēras, to apliecina pirmā pieminēšana. Ēģipte kļuva par valsti, kurā pirmo reizi tika pārdota svaiga maize. Ēģiptes civilizācija ir kļuvusi par populārākā graudaugu dzimšanas vietu. Tomēr cilvēki mājās cepa maizi, un tikai divdesmitajā gadsimtā maiznieka profesija kļuva masveida.

Par profesiju

Cilvēku, kura specializācija ir maizes cepšana, sauc par maiznieku. Kopš Krievijas laikiem tika uzskatīts, ka maize ir svēts ēdiens. Tas spēj apmierināt izsalkumu, jo tam ir augsta uzturvērtība un enerģētiskā vērtība. Mūsu senči pielika lielas pūles, lai sagatavotu šo barojošo produktu. Ne velti par viņu bija sakāmvārdi un dziesmas.

Ko viņš dara?

Maiznieka darbs notiek maizes ceptuvē (maizes, maizes vai sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā). Viņš gatavo maizi un dažādus maizes izstrādājumus.

Maiznieks veic visu maizes gatavošanas procesu: sagatavo izejvielas, mīca mīklu, kontrolē mīklas un mīklas fermentācijas procesu, veido, cep un nosaka produktu gatavību.

Maiznieku profesionalitātes līmeni un darba pienākumus nosaka viņu kvalifikācija un pakāpe. Ir 6 šādas izplūdes.

Profesionalitāte

Maizniekam ir svarīgi:

  • fiziski izturīgs;
  • tīrs;
  • uzmanīgs;
  • Atbildīgs
  • veikls;
  • pacients;
  • apzinīgs;
  • glīts;
  • prasme loģiski domāt;
  • ir laba motora atmiņa, attīstīta oža un pieskāriens, lieliska vizuālā uztvere.

Profesionālā apmācība

Saskaņā ar oficiālajiem pienākumiem maizniekam jāspēj saprast un:

  • ķīmisko procesu pazīmes, kas notiek produktu sagatavošanas laikā;
  • izejvielu sagatavošanas noteikumi pirms cepšanas;
  • dažādu veidu mīklu (konditorejas izstrādājumu, kārtainās gaļas, olu krējuma un cita veida) sagriešanas un sagatavošanas metodes, pildījumi utt.
  • dažādu produktu cepšanas režīmi;
  • veidi, kā novērst defektus testa cepšanā;
  • izejvielu aizstājamības normas un noteikumi;
  • sanitārās normas un ražošanas noteikumi;
  • gatavās produkcijas kvalitātes prasības;
  • maizes izstrādājumu sortiments;
  • prasības gataviem izstrādājumiem;
  • izstrādājumu veidošana un pusfabrikātu virsmas apdare;
  • ierīce un aprīkojuma darbības principi.

Kādos apstākļos darbs notiek?

Maiznieka darbs notiek skarbos apstākļos. Tajos ietilpst: augsta temperatūra un dažādi ķīmiskie procesi gatavošanas tehnoloģijas dēļ. Tā kā maiznieki ir spiesti strādāt karstos veikalos blakus sarkanīgi karstām krāsnīm, viņiem draud apdegumi. Maizes ceptuves darbinieki lielāko dienas daļu pavada uz kājām. Periodiski papildu fiziskās aktivitātes rodas no svara celšanas. Turklāt “profesionālās” slimības var attīstīties pastāvīgā saskarē ar miltiem, garšvielām un rauga sēnītēm. Mēs runājam par astmu, alerģijām, rinītu, konjunktivītu, varikozām vēnām, “graudu kairinājumu” no darba ar inficētu vaniļu vai kokosriekstu pulveri. Ir iespējams arī sirds un asinsvadu slimību parādīšanās, ja persona pastāvīgi saskaras ar infrasarkano starojumu. Ir vērts atzīmēt, ka maizes ražotāji ir atbildīgi par produktiem ar trūkumiem.

Maizes darba pienākumi

Maizniekiem ir jāsaprot visa, kas tiek izmantots ražošanā, mērķis un prasmīgi jārīkojas ar to. Ne mazāk svarīgi ir zināšanas par izstrādājumu izdevumu normām un to ievērošanu, kā arī saražoto izstrādājumu formulēšana. Tas, savukārt, ir saistīts ar tehnoloģiju izpēti, lai izgatavotu produktus no jebkuras mīklas. Šajā procesā maizniekam būs jārisina receptes sagatavošana un izejmateriāla izvēle jaunu maizes izstrādājumu sagatavošanai. Pienākumu sarakstā iekļauta arī receptes ievērošana, liešana un cepšanas process.

Prasības maizniekam, pieņemot darbā, ietver pilnīgu atbilstību noteiktajiem īpašajiem sanitārajiem standartiem, kas garantēs gatavā produkta kvalitāti un drošību. Personīgā higiēna un sanitārija ir priekšnoteikums personai, kas strādā maiznīcās. Liela uzmanība tiek pievērsta arī regulārām medicīniskām pārbaudēm. Tās iznākšanas rezultāti ietekmē turpmāku darba turpināšanu maizes ceptuvē. Sliktas veselības gadījumā maizniekam neļaus atgriezties pie maizes cepšanas.

Maiznieka profesija ir pieejama tikai cilvēkiem ar vidējo specializēto izglītību. Par vidējo darbu produktu ražošanas procesos ļāva iegūt vidējās izglītības darbiniekiem.

Ir svarīgi, lai cilvēks mīl savu darbu. Maiznieks ir radoša profesija, kurā, lai iegūtu labus rezultātus, ir jāpieliek sava dvēsele savā darbā.

Maiznieka norādījumi

Maiznieks ir strādnieks. Šajā vietā tiek pieņemts cilvēks ar profesionālo izglītību, īpašu apmācību un īpašu darba pieredzi. Darbiniekam jābūt visām nepieciešamajām zināšanām, kas saistītas ar šo profesiju. Tas attiecas uz visu, kas saistīts ar gatavo produktu sagatavošanas, cepšanas un saņemšanas procesu; darbs ar aprīkojumu, drošības pasākumi, rūpnieciskā sanitārija, ugunsdrošība un izpratne par valsts produktu standartiem.

Ja darbinieks pamatota iemesla dēļ īslaicīgi nav darba vietā, visi maiznieka pienākumi tiek nodoti personai, kuru ieceļ direktors.

Veicot savas funkcijas, maizniekam jāpaļaujas uz valsts likumiem, uzņēmuma statūtiem, direktora rīkojumiem un norādījumiem, kā arī uz iekšējo darba grafiku.

Maizes ceptuves darbinieks ir pakļauts norīkotajai personai. Tas var būt darbnīcas vadītājs, organizācijas direktors vai augsti kvalificēts darbinieks.

Kādas tiesības ir maizniekam? Viņam ir tiesības piedāvāt vadības ierosinājumus, lai uzlabotu darbības un citas tiesības, kas aprakstītas Krievijas Federācijas Darba kodeksā.

Maizes profesiju pamatoti var uzskatīt par vienu no vissvarīgākajām pasaulē. Maize ir būtisks un nepieciešams produkts. To var redzēt, salīdzinot patērēto miltu produktu daudzumu ar citiem produktiem. Visizplatītākā produkta uz planētas sagatavošana noteikti ir saistīta ar vairākām smalkumiem un niansēm. Maizniekiem ir visas šīs zināšanas un prasmes, pateicoties viņiem cilvēki ēd ēdienu, kas pagatavots no dvēseles.