karjeras vadība

Sejas ieguvējs: darba apraksts un izglītība

Satura rādītājs:

Video: Metodisko materiālu skate: Vides izglītība, zaļā domāšana un cita interesanta pieredze 2024, Jūlijs

Anonim

Speciālistu, kurš nodarbojas ar pazemes derīgo izrakteņu ieguvi raktuvē, sauc par kalnraci. Viņu parasti sauc par "kalnraču", lai gan šis vārds apvieno visus kalnrūpniecības darbiniekus, kas strādā pazemes dzīlēs.

Galvenās ieguves profesijas

Miner nav profesijas nosaukums. Ar šo vārdu, kā minēts iepriekš, viņi sauc visus raktuves darbiniekus. Šajā rūpnieciskās ražošanas jomā ir ļoti daudz profesiju, un katra no tām nosaka konkrētā darba specifiku.

Visizplatītākās ir:

  • Ieguves rūpniecības kalnračis (GRAZ) - tieši iesaistīts ogļu un citu pazemes minerālu ieguvē. Viņa pienākumos ietilpst ogļu ieguves tehnikas uzturēšana un remonts. Tas stiprina jumtu, kalnos, kas atrodas velvē, lai novērstu to sabrukumu utt.
  • Kalnračis ir speciālists, kurš atrodas raktuvju darba priekšgalā. Šīs profesijas pārstāvji raktuvēs izveido tuneļus (raktuves), kas ir paredzēti ogļu pārvadāšanai, svaiga gaisa padevei un citu speciālistu, kas nodarbojas ar ieguvi, ieguvei.
  • Pazemes kalnračis (hidrauliskā sadalīšana). Šis darbinieks veic palīgdarbību raktuvē. Nodrošina materiālu iekraušanu un izkraušanu, mehānismu remontu un uzstādīšanu, teritorijas sakopšanu.
  • Pazemes inženieris (MPU) ir speciālists, kurš pārvalda dažādus mehānismus.

  • Elektriķis ir mīnu speciālists, kurš veic aprīkojuma mehānisko un elektrisko daļu remontu un apkopi. Viņu pienākums ir nodrošināt šo ierīču bez traucējumiem.
  • Mērnieks ir pazemes darbu plānu sastādītājs, viņš nosaka pazemes darbu virzienus.

Profesijas GROUZ saturs, apmācība

Šī profesija tiek uzskatīta par visgodīgāko no diviem galvenajiem, tāpat kā urbējs. To var iegūt tieši raktuvēs, pazemē. Profesija pieder tām specialitātēm, kurām prasmēm nav nepieciešama īpaša izglītība.

Praksē GROZE iegūst visas profesijas smalkumus pieredzējušāku kalnraču (mentoru) uzraudzībā. Lai paaugstinātu pārkvalifikācijas līmeni, kvalifikāciju, mīnu vadība esošo normatīvo dokumentu ietvaros virza kalnrūpniecības apmācību uz specializētiem kursiem. Vai arī izglītības iestādēs, kur viņi māca ieguves disciplīnas.

Ir kalnrača darba seja izlādējas 6 soļos.

Pēc vidējās profesionālās un augstākās izglītības iegūšanas tiek nodrošinātas iespējas ieņemt vadošus un vadošus amatus.

Profesijas GROUZ personiskās īpašības

Sejas mīnētājs ir bīstama nodarbošanās, tāpēc personības īpašību noteikšana, kas nosaka drosmi, ir plus. Tomēr tiem nevajadzētu būt pārgalvīgiem, bet gan līdzsvarotiem. Izpratne par riskiem, kas saistīti ar darbu pazemē, ir galvenā kvalitāte, kurai jābūt klāt kalnrūpniecības dabā.

Šīs profesijas kalnračim (BAT) jābūt ar izcilu atmiņu, ar labu redzi, jābūt neatlaidīgam, jāspēj ātri pieņemt lēmumus un nepazust ārkārtas gadījumos. Ir labi orientēties un prast izvēlēties optimālu uzvedības taktiku ārkārtas situācijās.

Pazemes kalnračim jāspēj koncentrēties monotona un ikdienišķa darba laikā. Jābūt prasmei, piemēram, pacietībai. Šis darbs prasa pietiekami augstu fizisko izturību, psiholoģisko sagatavošanos, kas ir ārkārtīgi nepieciešama sarežģītajos mīnu sejas apstākļos (ražošanā).

Vētras veselības stāvokļa īpašā loma

Sakarā ar pastāvīgu kalnrūpniecības sejas klātbūtni sarežģītos un dažreiz pat ekstremālos apstākļos. viņam jāuzrauga sava veselība, nekautrējieties iziet medicīniskās pārbaudes. Iekšējo orgānu, plaušu, sirds, locītavu slimību klātbūtne (iegūšana) var kļūt par nopietnām kontrindikācijām turpmākam darbam pazemē.

Personas, kuras atklājušas nervu traucējumus, fobijas, neirozes, nav piemērotas darbam kautuvē par kalnraču.

Privilēģijas

Sakarā ar to, ka GROZD profesija tiek uzskatīta par bīstamu, šie kalnrači var paļauties uz kompensāciju par papildu izmaksu samaksu par slimībām, traumām un arodslimību iegūšanu. Tajā pašā laikā darba devējam saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem dokumentiem ir pienākums nodrošināt viņu izdevumus par medicīnisko, profesionālo un sociālo rehabilitāciju.

Pērkona profesijas pozitīvie un negatīvie aspekti

Apstākļi, kādos kalnračis strādā, ir ļoti grūti. Viņa darbs notiek ievērojamā dziļumā, bieži augstā temperatūrā, dažreiz ar svaiga gaisa trūkumu.

Pie GROUZ profesijas pozitīvajiem aspektiem pieder: pabalstu pieejamība; tiesības uz priekšlaicīgu pensionēšanos; karjeras iespējas; lieli ienākumi.

Profesijas negatīvie aspekti ietver: kaitīgus, sarežģītus un bīstamus darba apstākļus; ievērojams rūpniecisko ievainojumu vai slimību risks; fiziski smags darbs; tādu faktoru klātbūtne, kuriem ir nopietna psiholoģiska ietekme uz kalnraču apziņu.

Galvenie pienākumi

Raksturīgs kalnrūpniecības amata apraksts ietver šādus pienākumus:

  • pašpiedziņas urbjmašīnu, ratiņu vadība, ar kuru palīdzību viņš veic urbumus un urbumus;
  • sejas pārbaude, darba veikšana drošā stāvoklī, vietu sagatavošana darbam;

  • Raktu klinšu masu iekraušana, ražošanas teritorijas tīrīšana;
  • darbs pie pastāvīga un pagaidu jumta uzbūves kā daļa no pases stiprinājumu noteikumiem, statīvu uzstādīšana, grīdas seguma klāšana sejā;
  • palīdzības sniegšana autovadītājiem darbā ar kalnrūpniecības ieguves mašīnām;
  • piegādes kontrole, iekraušanas mašīnas, hidrauliskie monitori, ierīces, kas aprīkotas ar elektrisko un pneimatisko piedziņu, dīzeļa mehānismi;

  • darbs ar mehānismiem, kas piespiež ūdeni slāņos, kā arī ar hidrauliskās sistēmas kontroli, pārvietojot oderes sekcijas, konveijeru;
  • uzstādīšanas un demontāžas darbu nodrošināšana, aprīkojuma uzstādīšana mīnu darbos un virsmās teritorijās, kas atrodas blakus apstrādes virsmām (bloki, lavas, pieejas);
  • uzstādīšanas darbu veikšana elastīgu griestu izveidošanā, atbalsta siju pārinstalēšana, nodrošinot šauru uztveršanas kombainu darbināmību;
  • konveijeru garuma nodrošināšana darba laikā;
  • nodrošināt stiprinājumu, aprīkojuma piegādi no drifta uz seju, to glabāšanu, atgriešanu driftā;
  • iekraušanas un izkraušanas operācijas un mīnu apstrāde darba virsmās;
  • aprīkojuma nodrošināšana ar degvielu un smērvielām, ierīču un mehānismu eļļošana;
  • darbs pie braukšanas nišām.

Tāpat vētrai ir jāzina maršruti, apgriezieni, signāli, mīnu darbības vieta. Viņam jāpārzina drošības pasākumi un noteiktie norādījumi pārvietošanai raktuvēs.

Veic šīs profesijas kalnraču darbību un uzrauga atbilstošo mērinstrumentu darbību.

Galvenie darba instrukcijas darba aizsardzības noteikumu noteikumi

No darba aizsardzības instrukciju vispārīgajiem noteikumiem GROZD nozīmē, ka tā var būt persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu. Šīs profesijas darbiniekiem tiek izveidotas periodiskas un provizoriskas medicīniskās pārbaudes, kuru laikā, pamatojoties uz Krievijas Federācijas Veselības ministrijas noteikumiem, tiek noteikta piemērotība darbam raktuvēs. Šajā gadījumā krūškurvja rentgena pārbaude ir obligāta.

Sejas mīnētājs var būt persona, kas izgājusi nepieciešamo profesionālo apmācību, kā arī atbilstošu drošības apmācību ar eksāmeniem.

Savas profesijas ietvaros GROZ ir pienākums ievērot noteiktās darba aizsardzības un rūpnieciskās drošības prasības, kuras paredz obligāts darba līgums. Viņam stingri jāievēro raktuves iekšējā darba grafika noteikumi.

Kalnračim jāspēj izmantot atbilstoši sertificētus individuālos aizsardzības līdzekļus, kurus darba devējs nodrošina bez maksas. Lai būtu individuāls glābējs, uzlādējama lampa ar galvu. Līdzi nēsājiet pārsēju, zināt vietas, kur atrodas stacionārie pirmās palīdzības komplekti un nestuves.

Saskaņā ar darba aizsardzības instrukciju noteikumiem kautuves pazemes kalnračim, atklājot situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību un veselību, kā arī konstatētu negadījumu, viņa veselības stāvokļa pasliktināšanos, ir pienākums nekavējoties par to paziņot priekšniekam vai vecākajam vadītājam.