karjeras vadība

Restorāna vadītājs: pienākumi, atbildība. Kā vadīt restorānu?

Satura rādītājs:

Video: RESTAURANT DASH Gordon Ramsay LOVES our food! 2024, Jūlijs

Anonim

Restorāns ir vieta, kur cilvēki dodas atpūsties, kur viņi var atpūsties, izmēģināt gardu gardēžu ēdienu, klausīties labu mūziku. Bet dažiem restorāns ir darbs. Restorāna vadītājs ir sarežģīta, atbildīga profesija, kas prasa daudz dažādu zināšanu.

Daži fakti no profesijas vēstures

Ēdināšanas iestādes pastāv jau vairākus tūkstošus gadu. Viņi atradās senajā Ķīnā, Romā un Grieķijā. Ir atsauces uz dažāda veida uzņēmumiem, kur jūs varētu ēst Krievijā. Bet tie galvenokārt bija paredzēti cilvēkiem, kuri brauca pagātnes apmetnēs.

Un tikai XVIII gadsimtā Francijā pārtika tika paaugstināta līdz kultam. Lai uzturētu ēšanas rituālus, tika izveidoti pirmie restorāni. Tad nāca savas tradīcijas, noteikumi, kas vēlāk izplatījās visā. Ir kļuvis likumsakarīgi, ka restorānu īpašnieki pievērš īpašu uzmanību saviem viesiem.

Viesnīcu vadītāji (galvenie moteļi), kas visbiežāk uzņēma iestādes, nodarbojās ar ērtas atpūtas un augstas kvalitātes organizēšanu, kā arī dažos gardēžu restorānos. Tāpēc mēs varam pieņemt, ka pirmais restorāna vadītājs ir galvenais viesmīlis (šodien pazīstamajam vārdam attiecībā uz restorāniem ir nedaudz, tomēr atšķirīga nozīme).

Profesijas būtība

Lai saprastu vadītāja lomu restorāna attīstībā un tā popularitāti, jums jāzina šīs profesijas būtība. Restorāna vadītājs ir, varētu teikt, cilvēks, kurš savu sapni ir īstenojis. Ļoti bieži par vadītāju kļūst tas, kuram izdevās nākt klajā, atrast naudu un izveidot iestādi.

Tāpēc viņš darbojas kā koncepcijas veidotājs un tā, kurš reklamē restorānu tirgū, un īpašnieka lomā, rūpējoties par sava prāta labklājību.

Šī profesija ir karjeras virsotne, un, lai to sasniegtu, jums jāstrādā zemāka ranga iestādē, lai pārzināt visus procesus no iekšpuses. Ir svarīgi iegūt atbilstošu izglītību.

Veids, kā restorāns atrodas tirgū, lielā mērā ir atkarīgs no restorāna vadītāja. Viņš izlemj par restorāna atrašanās vietu, lielumu, dizainu. Svarīgu lomu spēlē viņa lēmums par kulinārijas piedāvājumiem, kā arī personāla sastāvs, restorāna panākumi kopumā ir atkarīgi no spējas komunicēt ar klientiem.

Restorāna vadība apvieno plašu zināšanu un prasmju klāstu. Šeit jums jābūt gan tirgotājam, gan grāmatvedim, gan psihologam.

Galvenie mērķi

No vadītāja profesionalitātes atkarīgs, kāds būs viņa restorāns. Viņam jāspēj organizēt darbinieku darbu tā, lai rezultāts būtu lielisks produkts.

Restorāna spēja radīt uzņēmumam pareizo reklāmu ļaus uzņemt labus viesus.

Restorāna vadītājam jāspēj veikt grāmatvedības uzskaite, jo tā ir drošības garantija.

Viņam darbā nevajadzētu būt sīkumiem, bieži tie visu nosaka. Un tikai spējot atrisināt šīs problēmas, jūs varat nodrošināt restorāna panākumus, saglabāt tā tēlu augstā līmenī, kas ir daļa no galvenajiem vadītāja pienākumiem.

Galvenās funkcijas

Restorāna vadīšana ir sarežģīts bizness, jo nekas nevar nokārtot vadītāja uzmanību. Viņam vajadzētu būt labam mentoram savam personālam un paraugam visā ražošanā un bieži pat dzīves lietās.

Savā darba vietā vadītājam:

  • veikt darbu ar personālu, iesaistīties tā pieņemšanā darbā un uzticēt pienākumus;
  • kontrolēt uzņēmuma finanšu darbību, analizējot restorāna pārdošanas un izmaksas;
  • atrisināt problēmas ar sabiedriskajiem pakalpojumiem;
  • nodrošināt iestādi ar nepieciešamo aprīkojumu;
  • sazināties ar piegādātājiem;
  • veikt cenu politikas, ēdienkartes, vīna saraksta veidošanu.

Uzņēmuma finansiālā labklājība lielā mērā ir atkarīga no vadītāja spējas tikt galā ar iepriekšminētajām funkcijām.

Kas jums jāzina

Ir trīs restorānu veidi. Tie ir augstākās klases, vidējas klases un ātrās ēdināšanas restorāni. Darbs augstākā līmeņa restorānā, protams, būs atšķirīgs. Tāpēc šādas iestādes vadītājs tiek izvēlēts ar pieredzi šajā jomā vismaz piecus gadus ar augstāko profesionālo izglītību. Viņam jāspēj lasīt vīnu sarakstu, jāzina augsto virtuvi un jābūt pieredzei, izvēloties darbiniekus uzņēmumam.

Nedaudz mazāk nekā prasības vidējās klases restorāna direktoram. Šeit ieteicams iecelt personu, kurai ir 2-3 gadu pieredze šādā iestādē.

Kandidātiem uz ātrās ēdināšanas restorāna direktora amatu ir demokrātiskāka pieeja.

Balstoties uz uzdevumiem, kas būs jāveic nākamajam direktoram, viņam jāzina to risināšanas iespējas un veiksmīga pieredze šajā jomā.

Restorānu ķēdes darbinieki saņem labu zināšanu krājumu, jo apmācība šeit notiek diezgan augstā līmenī.

Ļoti labi, ja topošais vadītājs pārzina restorānu programmatūru.

Apmācība restorānu vadītājiem

Darbs restorānā papildus prasmēm prasa arī atbilstošu izglītības līmeni. Bieži vien pat pieredzējuši vadītāji, kuri nav izgājuši īpašu apmācību, nevar atrisināt finanšu jautājumus, viņiem ir grūtības vadīt personālu un ir slikti orientēti likumdošanas aktos.

Tāpēc specialitāte "Viesnīcu un restorānu biznesa vadība" mūsdienās ir ļoti populāra un pieprasīta. Daudzās universitātēs jūs varat iegūt labu izglītību šajā jomā. Protams, tiek piedāvātas arī budžeta vietas, taču to ir maz. Lielākoties apmācība notiek uz komerciāliem pamatiem.

Tiek piedāvātas specializācijas ekonomiskajā un organizatoriskajā virzienā.

Un jūs varat pieņemt kursu vadītāju restorānā. Tas ir domāts tiem, kuriem jau ir laba pieredze restorānu biznesā, bet viņi vēlas iegūt izglītību. Ir arī daudz ieteikumu. Ja vēlaties, ir daudz, no kuriem izvēlēties.

Kā kļūt par restorāna vadītāju

Restorānu bizness šobrīd strauji attīstās. Tas ļauj jauniešiem ar ambīcijām, kuri vēlas veidot veiksmīgu karjeru, pēc dažiem gadiem attīstīties šajā profesijā. Ierodoties restorānā kā vienkāršs viesmīlis, 5-6 gadu laikā ir pilnīgi iespējams kļūt par menedžeri. Protams, ar to būs jāpieliek daudz pūļu. Jums smagi jāstrādā, jāpēta restorānu bizness, jāuzrauga jaunu tendenču rašanās.

Saskaņā ar pazīstamu krievu restorānu ieteikumiem labāk ir sākt kādā viesnīcas restorānā, kas ir daļa no Eiropas tīkla. Tā kā ir laba apmācība, ļoti īsā laikā jūs varat sasniegt nozīmīgus panākumus karjeras izaugsmē. Ikviens, kurš ir izgājis šādu skolu, sākot no apakšas, lieliski zina, kā vadīt restorānu.

Karjeras iespējas Maskavā

Restorānu nozare visā pasaulē veic lēcienus un, protams, neapiet galvaspilsētu. Un ir vēl kur attīstīties. Salīdzinājumā ar Rietumeiropas valstīm Krievija un Maskava atpaliek. Tātad Eiropā lielajās pilsētās uz tūkstoš cilvēkiem tiek nodrošinātas 150 sēdvietas restorānā un tikai Maskavā - 25. Vēl viens trūkums ir tas, ka vairāk nekā puse no uzņēmumiem atrodas centrā. Tāpēc ļoti drīz tie parādīsies guļamtelpās, un visiem ir nepieciešams restorāna vadītājs. Maskava dod iespēju tiem, kas vēlas veidot veiksmīgu karjeru restorānu nozarē.