karjeras vadība

Mārketinga direktors: amata apraksts, kompetences, funkcijas, atbildība

Satura rādītājs:

Video: 101 Great Answers to the Toughest Interview Questions 2024, Jūlijs

Anonim

Uzņēmuma panākumi lielā mērā ir atkarīgi no produktu pārdošanas un efektīvas mārketinga stratēģijas. Tāpēc mārketinga direktors ir tālu no pēdējā organizācijas vadības komandā. Kas ir mārketings? Vienkāršiem vārdiem sakot - tas ir mēģinājums saprast, ko klients viņam vēlas dot.

Vairumā gadījumu darbiniekam, kurš piesakās uz šo amatu, ir vajadzīgas noteiktas personiskās īpašības, starp kurām vissvarīgākās ir spēja pamatoti izskaidrot savu viedokli, pareizi runāt un pārzināt biznesa ētiku, kā arī analītiskā un stratēģiskā domāšana.

Tā kā šāds darbs ir tieši saistīts ar vadību, kandidātam jābūt ar izcilu izturību pret stresu, jāspēj vadīt lielu darbinieku skaitu un jābūt mērķtiecīgam.

Mārketinga koncepcija

Šis process ir potenciālo klientu vajadzību prognozēšana un potenciālo pircēju pieprasījuma apmierināšana, nodrošinot viņus ar interesējošajām precēm. Mārketinga aktivitātes ietver dažādus pētījumus, cenu noteikšanu, iepakošanu, plānošanu, reklāmu, pārdošanu un pakalpojumus. Kas ir mārketings vienkāršos vārdos? Šī ir virkne darbību, kuru mērķis ir izpētīt klientus un apmierināt viņu vajadzības.

Uzņēmumā šīs jomas speciālisti veic daudzas funkcijas, un tas viss ar vienu mērķi - padarīt produktu pēc iespējas noderīgāku un vajadzīgāku mērķauditorijai. Tajā pašā laikā tiek ņemts vērā absolūti viss: pircēja finansiālais stāvoklis, viņa dzimums un pat viņa darbības joma. Faktiski tas ir milzīgs statistiskās un analītiskās aktivitātes apjoms, pateicoties kuram tiek izveidotas mārketinga stratēģijas un aprēķināta to ieviešanas efektivitāte.

Prasības kandidātam

Mārketinga direktora kompetencē ietilpst vairākas pazīmes, kas personai ir jābūt, lai iegūtu amatu. Viņam jābūt speciālai izglītībai mārketingā, uzņēmējdarbībā, vadībā vai socioloģijā. Daži uzņēmumi var pieņemt darbā darbinieku, kuram nav diploma, bet tajā pašā laikā viņam vairāk nekā piecus gadus jāstrādā vadošā amatā attiecīgajā jomā. Viņam jābūt pieredzei mārketinga funkciju, uzdevumu noteikšanā un to ieviešanas uzraudzībā.

Turklāt tiek ņemti vērā tikai tie gadījumi, kad faktiski tika sasniegts ievērojams rezultāts. Mārketinga nodaļas vadītājam ir nepieciešama praktiskā pieredze visu veidu mārketinga pētījumu veikšanā, pārdošanas un cenu prognozēšanā, reklāmas aktivitāšu organizēšanā. Turklāt viņam jāspēj vadīt personālu, samazināt uzņēmuma izdevumus par produktu reklamēšanu, un diezgan bieži uzņēmumiem ir vajadzīgas svešvalodu zināšanas.

Uzkrājumi

Iecelt vai atlaist speciālistu no šī amata var tikai tā uzņēmuma izpilddirektors, kurā viņš ir tieši pakļauts. Šis darbinieks ir vadītājs. Viņš iesniedz mārketinga, reklāmas, sabiedrisko attiecību, dizaina biroja un citas nodaļas atkarībā no uzņēmuma, kurā viņš strādā, mēroga un darbības jomas. Šo amatu var iegūt sertificēts speciālists ar piecu gadu vecākajiem vadības amatiem tajā pašā jomā, kurā darbojas darba devēju uzņēmums. Veicot darbu, viņam jāvadās no noteikumiem, aktiem, uzņēmuma statūtiem un instrukcijām.

Kas būtu jāzina mārketinga direktoram

Tiek pieņemts, ka, uzsākot darbu, darbinieks iepazinās ar visiem normatīvajiem un normatīvajiem aktiem, kas ietekmē viņa darbības jomu. Ieskaitot preču pārdošanu, pakalpojumu sniegšanu, tirgus ekonomiskā un finansiālā stāvokļa, tā kapacitātes un struktūras novērtējumu.

Viņš zina visas metodes, kas tiek izmantotas, lai noteiktu maksātspēju pēc precēm, kuras ražo uzņēmums, kurā viņš strādā. Viņš zina, kā izstrādāt daudzsološus un pašreizējos plānus produktu laišanai tirgū un to ieviešanu tirgū. Viņam jāzina finanšu, ekonomikas, nodokļu un darba likumi, progresīvās pārdošanas un tirdzniecības metodes, jāprot noteikt nozares vajadzības un tās attīstības perspektīvas.

Citas zināšanas

Mārketinga direktora amata apraksts paredz, ka viņš zina tirgus analīzes metodes, zina, kā prognozēt produktu pieprasījumu, saprot reklāmu un zina, kā noslēgt komerclīgumus, paziņot potenciālajiem pircējiem informāciju par precēm un pakalpojumiem. Viņa zināšanas ietver metodi, kā analizēt motivāciju un patērētāju attieksmi pret produktiem, kurus ražo uzņēmums, kurā viņš strādā. Darbiniekam pastāvīgi jāapzinās, kādas izmaiņas notiek preču un pakalpojumu pārdošanas organizācijā. Turklāt viņam tiek prasītas zināšanas ekonomikas, psiholoģijas un darba organizācijas jomā.

Funkcijas

Mārketinga direktora uzdevumos ietilpst uzņēmuma mārketinga politikas izstrāde. Viņš to dara, pamatojoties uz patērētāju iespēju, produktu pieprasījuma un citu svarīgu īpašību analīzes rezultātiem. Turklāt viņš ir iesaistīts pašreizējo un ilgtermiņa plānu sagatavošanā un šajā procesā iesaista viņam pakļautās nodaļas. Plānā tiek ņemts vērā ražošanas apjoms, preču pārdošana, jaunu tirgu meklēšana saražotās produkcijas pārdošanai.

Direktors koordinē visu departamentu darbību saistībā ar ekonomisko un komerciālo datu vākšanu un analīzi, kā arī sniedz informāciju visām uzņēmuma nodaļām. Viņam arī jāorganizē datu vākšana un analīze par uzņēmuma potenciālo klientu viedokļiem par saražoto produktu. Balstoties uz šo informāciju, viņš sagatavo priekšlikumus, kuru mērķis ir palielināt uzņēmuma konkurētspēju un uzlabot produktu vai pakalpojumu kvalitāti.

Pienākumi

Mārketinga direktora funkcijās ietilpst reklāmas kampaņu stratēģijas izstrādes organizēšana, iesaistot plašsaziņas līdzekļus. Viņš ir iesaistīts uzņēmuma dalībā izstādēs, gadatirgos un citos pasākumos, kas saistīti ar organizācijas nozari, lai informētu potenciālos klientus un atrastu jaunus tirgus produktu mārketingam.

Nodarbojas ar korporatīvās identitātes veidošanu, reklāmas produktiem un to ieviešanu. Kopā ar citām uzņēmuma nodaļām tas nodarbojas ar tādu pasākumu analīzi un attīstību, kas palīdzēs noteikt, kuras produktu tehniskās, ekonomiskās un citas īpašības būtu jāmaina. Tas tiek darīts, lai palielinātu preču konkurētspēju un stimulētu to pārdošanu.

Citas funkcijas

Mārketinga direktora amata aprakstā tiek pieņemts, ka viņš nodarbojas ar uzņēmuma dokumentācijas un informācijas, kas pieder konfidenciālai informācijai, ieskaitot darbinieku datus un citus dokumentus, kas saistīti ar komercnoslēpumiem, aizsardzību. Tieši šis darbinieks veic darbinieku apmācību un ietekmē viņu karjeras izaugsmi, pamatojoties uz viņu personīgajiem nopelniem un prasmju līmeni.

Tas nodrošina, ka visi pakļautie darbinieki ievēro uzņēmuma noteikumus un statūtus, ieskaitot darba aizsardzības instrukcijas darbam. Balstoties uz paveikto, uzņēmuma darbinieki nodarbojas ar viņu saukšanu pie atbildības vai atlīdzību par labi padarītu darbu. Viņam ir pienākums radīt visus apstākļus, lai viņš nesāpīgi spētu ieviest un izmantot progresīvas mārketinga tehnoloģijas. Viņš arī nodarbojas ar to uzlabošanu un optimizēšanu. Darbinieks koordinē mārketinga nodaļas plānošanu un atskaitīšanos.

Citi pienākumi

Mārketinga direktora amata aprakstā tiek pieņemts, ka viņš sadala uzdevumus starp padotajiem un kontrolē to savlaicīgu un kvalitatīvu izpildi. Viņam pastāvīgi jāuzrauga paraugprakse savas darbības jomā un jāspēj to vispārināt un ieviest kā instrumentu uzņēmumā, kurā viņš tiek nodarbināts. Viņa pienākumos ietilpst citu uzņēmuma darbinieku konsultēšana jautājumos, kas saistīti ar organizācijas mārketinga politiku.

Turklāt mārketinga nodaļas vadītājam ir pienākums glabāt visu dokumentāciju, ieskaitot savlaicīgu ziņojumu sagatavošanu un iepazīstināšanu ar vadību un citām amatpersonām, kuras tos var apskatīt, ņemot vērā viņu pilnvaras. Šī nostāja nozīmē, ka nepieciešamības gadījumā darbiniekus var piesaistīt virsstundām, lai veiktu savus pienākumus, bet nepārsniedzot darba likumdošanas darbības jomu. Ja nepieciešams, šis darbinieks aizvieto savu vadītāju, uzņemoties savus pienākumus un pilnvaras. Bet tikai tad, ja ir saņemts atbilstošs pasūtījums.

Tiesības

Kā liecina mārketinga direktora amata apraksts, šī darbinieka tiesības ietver lēmumu pieņemšanu, kuru mērķis ir pareizi realizēt mārketinga darbu un nodrošināt pakļautības vienību darbības tās kompetences ietvaros. Viņu var saukt pie atbildības par materiālajiem zaudējumiem uzņēmumam, kurā viņš strādā, ja tas radies viņa darbības un pieņemto lēmumu vainas dēļ.

Šādam darbiniekam ir tiesības piedāvāt vadībai, lai mudinātu vai sauktu pie atbildības uzņēmuma darbiniekus, un šādus lēmumus pieņem patstāvīgi. Viņam ir arī tiesības sastādīt un pielāgot darba aizsardzības instrukcijas darbam. Darbinieks var uzaicināt vadību vajadzības gadījumā sniegt papildu materiālo vai tehnisko atbalstu, lai palielinātu mārketinga nodaļas efektivitāti. Viņam ir arī tiesības piedalīties mārketinga jautājumu izskatīšanā koleģiālajās struktūrās.

Atbildība

Darbinieks, kas ieņem šo amatu, ir atbildīgs par pareizu pienākumu izpildi un savlaicīgu uzdevumu izpildi. Viņu var saukt pie atbildības par pilnvaru pārsniegšanu vai par personisku izmantošanu, par vadības sniegtu neprecīzu informāciju par savu vai padoto darbu vai ja viņš nav veicis pasākumus, lai novērstu uzņēmuma pieņemto noteikumu un standartu pārkāpumus.

Mārketinga direktora atbildībā ietilpst arī darba nodrošināšana ar noteiktā mārketinga plāna pareizu izpildi. Viņam jāuzrauga padoto darba disciplīnas izpilde, kā arī jānodrošina viņu darbiniekiem droši darba apstākļi un darba drošības noteikumu ieviešana. Viņu var saukt pie atbildības arī par konfidenciālas informācijas izpaušanu, komercnoslēpumu pārkāpšanu un svarīgas dokumentācijas nepareizu saglabāšanu.

Vadītāja darbu novērtē viņa tiešais vadītājs un īpaša sertifikācijas komisija, pamatojoties uz dokumentiem, kas atspoguļo viņa darbības rezultātus.