karjeras vadība

Kas ir manevrējošais dzelzceļa dispečers un kādi ir viņa pienākumi

Satura rādītājs:

Video: Tavai Karjerai - Tavas karjeras izvēles pamatsoļi 2024, Maijs

Anonim

Dzelzceļš ir liels organisms ar daudzām vietām, ceļiem un vietām. Vai esat domājuši par to, kur notiek vilcienu veidošanās no atsevišķiem vagoniem un kas to pārvalda? Šajā rakstā jūs varat iepazīties ar šķirošanas laukumu darba organizēšanas principiem un uzzināt, kurš ir cilvēks, kurš kontrolē visu, kas notiek.

Kas ir šķirošanas stacija

Šķirošanas staciju būtība ir tāda, ka notiek automašīnu šķirošana atkarībā no šādiem parametriem:

  • kravas veidi;
  • kurš ir sūtītājs un saņēmējs;
  • kurš virziens ir izvēlēts.

Lai varētu veikt visus darbus, stacijā ir slīdkalniņi (dažāda jauda), izplūdes ceļi un šķirošanas parki.

Kādas ir Krievijas dzelzceļa priekšrocības, ja tām ir šķirošanas stacijas? Tur izveidotais vilciens (cauri) mierīgi apiet lielu skaitu stacijas punktu ceļā uz konkrētu galapunktu, ievērojami palielinot kravas pārvadāšanas ātrumu. Turklāt šis manevrs palīdz samazināt kravas satiksmi to izmaksu ziņā.

Manevrēšanas organizēšana stacijā

Notiekošajam darbam tiek organizētas visaptverošas manevru grupas. Tas nozīmē, ka papildus galvenajiem šādas brigādes pārstāvjiem (lokomotīvju vadītājam un vilciena projektētājam) tas ietver arī darbiniekus tehniskajā jomā.

Šāds rādītājs kā ātrums, ar kādu automašīnu šķirošana šķirošanas laukumos ir atkarīgs no bremzēšanas līdzekļu jaudas. Saskaņā ar to tas tiek koriģēts. Svarīgi ir arī vilciena stāvoklis tehniskajā ziņā, sliežu ceļa raksturojums un labvēlīgu laika apstākļu klātbūtne. Ja jūs pareizi iestatīsit šāda procesa ātrumu, tas būs nozīmīgs rādītājs, lai paaugstinātu drošības līmeni integrētajā komandā.

Visas manevrēšanas operācijas notiek ne tālāk par norādītajām stacijas robežām. Lai tos veiktu, nepieciešama atļauja.

Manevrēšanas kontroliera specifika

Visas šīs sarežģītās operācijas, kas saistītas ar kompozīciju veidošanās un izplatīšanas procesa organizēšanu, tiek veiktas vienas personas vadībā. Tātad, kurš ir manevrējošais dzelzceļa dispečers? Šis ir speciālists, kurš kontrolē manevrējošo vilcienu kustību, nodarbojas ar manevrēšanas brigādes nosūtīšanu uz dažādiem pievedceļiem vagonu tīrīšanai vai barošanai. Viņš arī sadala uzdevumus starp šī grūtā jautājuma izpildītājiem - vilcienu sastādītājiem.

Dispečers koncentrē visa veida datus, kas saistīti ar stacijas darbību: informāciju par ienākošajiem vilcieniem, plānotajiem savienojumiem un savienojumiem, tehnisko un komerciālo laulību utt. Pats manevrēšanas vadītājs ir pakļauts vilciena dispečeram, kurš nodarbojas ar vilcienu kustības vadību posmā nevis ar vienu, bet ar vairākām stacijām.

Prasības iecelšanai

Lai iegūtu šo darbu, jums jāatbilst ne tikai savām iekšējām īpašībām, bet arī jāatbilst oficiālajiem atlases kritērijiem. Tas ietver augstākās (speciālista) vai vidējās (profesionālās) izglītības klātbūtni. Pirmajā gadījumā ir nepieciešama vairāk nekā gada darba pieredze dzelzceļa transporta darbības organizācijā. Otrajā - pieredze līdzīgā vietā vismaz 3 gadus.

Lai iekļūtu šajā darbā, ir arī īpaši nosacījumi:

  • Tam jāapgūst apmācība, kas saistīta ar darba aizsardzību, rūpniecisko un ugunsdrošību.
  • Nepieciešams iziet medicīnisko pārbaudi (primārā, regulārā un vajadzības gadījumā neplānota).

Manevrēšanas stacijas vadītāja darbā nepieciešamās zināšanas un prasmes

Tā kā viens cilvēks pārvalda lielu skaitu cilvēku un personālu, tad viņam ir jābūt ievērojamam zināšanu un prasmju daudzumam. Šeit ir vissvarīgākie no garā saraksta:

  • Zināšanas par iekraušanas noteikumu kopumu, kā arī tā ieviešanas nosacījumiem.
  • Noteikumu par dzelzceļa izmantošanu tehniskā ziņā esamība.
  • Ja jums ir priekšstats par to, kāds izskatās nepieciešamo pasākumu plāns negadījumu apturēšanai un novēršanai.
  • Instrukciju, kas saistītas ar vilcienu kustību un manevrēšanu, glabāšana;
  • Spēja pareizi novērtēt transporta sakaru, kas notiek starp veikaliem un ražošanas vietām, ieviešanas efektivitāti.

Dispečera galvenie pienākumi

Manevrēšanas vadītājam ir daudz pienākumu, jo kontrole un regulēšana ir nepieciešama vairākos virzienos vienlaikus:

  1. Personāla veiktā darba analīze un novērtēšana.
  2. Kravu plānošanas veikšana.
  3. Efektīvu shēmu sastādīšana tieši manevrējot.
  4. Izveido skaidru darbu sarakstu, kas jāveic, lai izjauktu un izveidotu kompozīciju.
  5. Nepieciešamās iekšējās dokumentācijas uzturēšana.
  6. Pasākumu izstrāde saistībā ar vagonu piegādes un tīrīšanas grafika stingru ievērošanu.
  7. Darba sagatavošana un veikšana saistībā ar vagonu pārvietošanu no rūpniecības organizācijas kravas autoparka.

Secinājums

Šķirošanas pagalma darbībā ļoti svarīga loma ir manevrēšanas dispečeram. Viņš veido komandas kopējo noskaņu, ir atbildīgs par visas maiņas produktivitāti, kontrolē savu padoto laiku un kustību. Ir arī ļoti svarīgi, lai dispečers izveidotu pareizu darba noskaņu: ja ir neapmierināti vai nepietiekami motivēti darbinieki, koordinētas darbības nedarbosies. Un tas ir galvenais posms ķēdē, kas ved uz harmoniski un produktīvi funkcionējošas sistēmas izveidi.

Personai, kas ieņem šo amatu, ir jābūt savas jomas ekspertam. Viņam perfekti jāpārzina stacija, jāprot un vajadzīgās prasmes, lai īstajā laikā palīdzētu atrisināt problēmu jebkurā vietā. Un šīm zināšanām jābūt ne tikai teorētiskām, bet arī jāatbalsta praksē. Galu galā labākie priekšnieki ir tie, kuri sāka no apakšas un gāja visu ceļu pa karjeras kāpnēm. Lai plānotu un kontrolētu darbu, nepietiek tikai ar instrukciju lasīšanu - jums jāzina lietas būtība no iekšpuses.

Papildus tehniskajām prasmēm manevrējošajam dispečerim jāspēj atrast pareizo pieeju darbam ar savu komandu un augstāko vadību: ja starp cilvēkiem nebūs labi koordinēta komunikācija un sapratne, tad visa šķirošanas centra darbs nebūs skaidrs un kompetents. Rezultātā gala rezultāts nebūs apmierinošs. Tāpēc nevar nepamanīt, cik liela nozīme ir personai, kura strādā šajā amatā, viņa lomai visas šķirotavas organizēšanā un kontrolē.