karjeras vadība

Nepilngadīgo lietu inspektors: kāda izglītība nepieciešama, kur mācīties, nepieciešamā kvalifikācija

Satura rādītājs:

Anonim

Pašlaik nepilngadīgo lietu inspektora amats ir pieprasīts. Kāda veida izglītība ir nepieciešama, lai to apgūtu? Kopā mēs meklēsim atbildes uz šiem jautājumiem. Kā kļūt par nepilngadīgo lietu inspektoru?

Svarīgi punkti

Pašlaik Krievijas Federācijā pastāvīgs noziedzības pieaugums ir nepilngadīgo pilsoņu vidū. Šī negatīvā tendence norāda uz to, cik svarīgs ir tāds amats kā “nepilngadīgais inspektors”. Šādām vakancēm pretendentu izglītībai vajadzētu būt gan pedagoģiskai, gan juridiskai.

Šī ir iekšlietu struktūru amatpersona, kas pārrauga noziedzības līmeni nepilngadīgo vidū noteiktā teritoriālajā apgabalā.

Galvenie pienākumi

Ko dara nepilngadīgo lietu inspektors? Darbinieka pienākumi un izglītība ir norādīti Iekšlietu ministrijas darba aprakstā. Darbinieks veic sistemātisku profilaktisko darbu bērniem, kuri izdarījuši noziegumu, kā arī ar riska grupā esošiem bērniem: no disfunkcionālām ģimenēm, ar agresīvu izturēšanos un bezpajumtniekiem.

Kādam jābūt nepilngadīgo inspektoram? Kāda izglītība nepieciešama šādai specialitātei? Vēlams, lai viņam būtu gan pedagoģiskā, gan juridiskā izglītība. Speciālistam ir nepieciešama informācija par katru nepilngadīgo vietnes iemītnieku, kas viņam uzticēta.

Pienākumos ietilpst tādu organizatorisko un praktisko darbību veikšana, kuru mērķis ir novērst noziedzību pusaudžu vidū. PDN inspektora profesija ietver darbu gan birojā, gan ārpus tā. Darbinieks apmeklē sarežģītu bērnu un pusaudžu mājas, sadarbojas ar izglītības iestādēm.

Ko vēl dara nepilngadīgo lietu inspektors? Šāda darbinieka kvalifikācija ir tik augsta, ka viņš var veikt preventīvu darbu gan ar pašiem bērniem, gan viņu vecākiem (likumīgajiem pārstāvjiem).

Profesijas atšķirīgās iezīmes

Izceliet dažas pozitīvas un negatīvas iezīmes. Starp galvenajām priekšrocībām ir monotonijas trūkums darbā, augsta pilsoniskā atbildība un reālas palīdzības sniegšana jaunajai paaudzei. Kas nepilngadīgo inspektoru amatu padara vēl pievilcīgāku? Pirms uzsākt pienākumus, ir nepieciešams iegūt izglītību, un tad ir svarīgi periodiski paaugstināt kvalifikāciju, studējot attiecīgajos kursos.

Daudzi cilvēki izvēlas personisko pārliecību par personisko un sociālo jautājumu inspektoru, meklē tajā noteiktas priekšrocības. Protams, šī ir sarežģīta un atbildīga profesija, kas ietver pilnu atdevi no pieteikuma iesniedzēja.

Starp galvenajiem viņai raksturīgajiem trūkumiem mēs atzīmējam sistemātisku psiholoģisko stresu, kontaktu ar jauniem noziedzniekiem un fiziskas traumas risku.

Profesionālās un personīgās īpašības

Kādam jābūt nepilngadīgo inspektoram? Kāda izglītība pretendentam var būt šādam amatam? Ņemot vērā to, ka darbs nav viegls un papildus fiziskajai izturībai, profesija prasa arī morālu atdevi. Kandidātam jāzina, ka neatkarīgi no darba sarežģītības viņam ir pienākums ievērot spēkā esošos tiesību aktus.

Profesija nenozīmē stereotipu veidošanu, jo bieži metodes, kas darbojas ar vienu nepilngadīgu likumpārkāpēju, nav piemērotas citam bērnam. PDN inspektoram ir jābūt gudrībai un elastīgam prātam, lai izprastu pusaudžu izdarīto darbību būtību un jēgu.

Prasības kandidātam

Apsveriet pamatprasības, kas izstrādātas nepilngadīgo lietu inspektora amatam. Kāda izglītība ir nepieciešama pretendentam? Vēlams, lai kandidāts iegūtu augstāko pedagoģisko, kā arī juridisko izglītību, viņam būtu zināšanas humanitāro disciplīnu un bērnu psiholoģijas jomā. Lai strādātu par PDN inspektoru Krievijas Federācijā, ir svarīgi ievērot šādas prasības:

  • būt Krievijas pilsonim;
  • pieder militārā karte;
  • nav sodāmības reģistra (kriminālajai pagātnei nevajadzētu būt kopā ar kandidāta radiniekiem);
  • ir laba fiziskā veselība, augsta izturība pret stresu;
  • būt grūts un prasīgs;
  • taktiski izturēties pret palātām un viņu vecākiem (likumiskajiem pārstāvjiem);
  • spēt pieņemt lēmumus neparastās situācijās.

Šāda profesija nav piemērota tiem, kuri baidās sazināties ar cilvēkiem. Tam ir noteiktas medicīniskas kontrindikācijas: sirds un asinsvadu slimības, nervu sistēmas slimības, garīgi traucējumi, noteikti fiziski traucējumi.

Karjera

Vai nepilngadīgais inspektors var paļauties uz viņu? Mums nepieciešama izglītība - kā jau minēts - augstākā juridiskā vai pedagoģiskā, kā arī noteiktas personiskās īpašības. Darbinieks var pāriet no regulārā PDN inspektora uz nodaļas vadītāju, kas nodarbojas ar nepilngadīgo pilsoņu lietām. Protams, tam būs nepieciešama otrā augstākā izglītība vai padziļinātas apmācības kursi, kā arī nevainojama biznesa reputācija.

Attiecībā uz militāro pakāpi mēs atzīmējam, ka no jaunākā leitnanta jūs varat "izaugt" par majoru. Vidējā alga ir no 15 līdz 45 tūkstošiem rubļu. Papildu maksājumi ir atkarīgi no darba stāža, militārā ranga, darbības rādītājiem.

Kur iegūt specialitāti

Turpināsim sarunu par to, kur var iegūt nepilngadīgo inspektoru profesiju? Kāda veida izglītība jums nepieciešama? Šis jautājums satrauc daudzus pretendentus, kuri saskaras ar sarežģītu nākotnes izvēli. Ir vairākas izglītības iestādes, kurās jūs varat apgūt šo profesiju:

  • Krievijas jaunā universitāte.
  • Maskavas psihoanalīzes institūts.
  • Universitātes "Sinerģija".
  • Maskavas Politehniskā universitāte.
  • Maskavas sociālais un pedagoģiskais institūts.

Neatkarīgi no tā, kāda izglītības iestāde tiek izvēlēta, ir svarīgi atcerēties, ka bez pilnīgas centības un vēlmes palīdzēt bērniem grūtā situācijā nav iespējams gūt panākumus šajā šobrīd aktuālajā profesijā.

Inspektora algoritms

ONE inspektoram, kurš saņēma informāciju par konkrētu nepilngadīgo, kurš cieta no sliktas izturēšanās, ir pienākums to nekavējoties nodot dežūrdaļai reģistrēšanai KUSP, kā arī veikt steidzamus pasākumus.

Iekšlietu departamenta vadītājs ieceļ personu, kas iesniegumu izskatīs teritoriāli. Ne vēlāk kā trīs dienu laikā ONE inspektoram ir pienākums apmeklēt ģimeni, izpētīt materiālus, kas raksturo tās locekļu attiecības, vadīt sarunu ar nepilngadīgo, viņa vecākiem un identificēt vecāku (aizbildni), kurš negatīvi ietekmē bērnu. Ja nepilngadīgais tiek hospitalizēts vai bērns atrodas pagaidu uzturēšanās iestādē, ONE inspektors veic apsekošanu attiecīgajā vietā.

Ja nepilngadīgajam nepieciešama medicīniska vai psiholoģiska pārbaude, ārstēšana, novērošana, inspektors izsauc neatliekamo medicīnisko palīdzību. Ja pārbaudes laikā tiek identificēti apstākļi, kas tieši apdraud bērna veselību un dzīvību, VIENAS inspektors tūlīt pēc informācijas saņemšanas izlemj par pasākumiem, kas nodrošinās viņa drošību. Viņam vajag:

  • sazinieties ar vecākiem (likumiskajiem pārstāvjiem), pārrunājiet jautājumu par bērna drošības nodrošināšanu;
  • veikt pasākumus, lai nodrošinātu nepilngadīgā drošību.

Pēc bezpajumtnieka un bezpajumtnieka nogādāšanas policijas pārvaldē inspektors noskaidro pusaudža atklāšanas apstākļus, vāc informāciju par viņa vecākiem (likumīgajiem pārstāvjiem). Ja bērnam nav draudu, VIENAM inspektors to nodod vecākiem (aizbildņiem) vai izglītības organizācijas amatpersonai.

Ja pastāv briesmas vai nav iespējams identificēt vecākus (aizbildņus), bērns tiek nosūtīts uz specializētu valsts iestādi bērniem, kuriem nepieciešama sociālā rehabilitācija, vai uz veselības aprūpes iestādi. Policijas departamentā nogādāto personu reģistrācijas grāmatā tiek izdarīta piezīme par nepilngadīgā nodošanu valsts institūcijai.

Secinājums

Pašlaik ir ievērojami palielinājies pusaudžu izdarīto noziegumu skaits. Tāpēc ir tāds amats kā “VIENS inspektors”. Personai, kas ieņem šādu vakanci, jābūt ar augstāko pedagoģisko vai juridisko izglītību. Šī inspektora pienākumos ietilpst problemātisko situāciju identificēšana ģimenē, savlaicīga palīdzība un atbalsts bērniem, kuri nonāk grūtos dzīves apstākļos.

Grāmatvedības un profilaktiskā darba ietvaros ODN inspektors veic sarunu ar nepilngadīgajiem, viņa vecākiem (likumīgajiem pārstāvjiem), izskaidro viņiem reģistrācijas iemeslus, izdara noteiktas piezīmes par izdarītajiem pārkāpumiem. Pateicoties individuālajam profilaktiskajam darbam ar vecākiem, bērna situācijas analīzei, savlaicīgai palīdzībai, inspektoriem izdodas atrisināt bērnu noziegumu problēmas.

Nepilngadīgo likumpārkāpumu novēršanas un novēršanas vienību sistēma sastāv no trim saitēm. Federālā līmenī ir departaments, kas veic uzdevumu koordinēt darbu un metodisko atbalstu atsevišķu vienību darbībām reģionos. Tā ir Iekšlietu ministrijas Federācijas Krievijas Federācijas subjektu kārtības aizsardzības galvenā direktorāta neatņemama sastāvdaļa.

Otrais posms darbojas Maskavas apgabala līmenī - ūdens, dzelzceļa un gaisa transporta departamenti.

Trešā saite ietver inspektoru darbu atsevišķās apmetnēs, administratīvajos rajonos, kā arī transportā. Tikai ar atbildīgu inspektoru attieksmi pret savu darbu mēs varam rēķināties ar pusaudžu noziedzības samazināšanu.