karjeras vadība

Mērnieka alga Krievijā. Cik nopelna mērnieki

Satura rādītājs:

Anonim

Pašlaik diezgan populārs ir paziņojums par uzaicinājumu strādāt mērnieku. Šo speciālistu darbības jomas ir dažādas, sākot no būvniecības līdz navigācijai. Uzdevums ir precīzi noteikt koordinātas uz zemes virsmas, punktu augstumus un piemērot tos kartogrāfiskajam materiālam.

Profesijas atbilstība

Ar jaunu tehnoloģisko resursu parādīšanos daudzas profesijas zaudē savu nozīmi. Neskatoties uz satelītu parādīšanos, topogrāfisko karšu apkopošana konkrētai vietnei ir iespējama tikai ar mērnieka palīdzību. Šajā gadījumā tehnoloģija būs tikai labs palīgs. Izpētot noteiktu reljefa zonu, speciālists detalizēti un objektīvi novērtēs tā raksturlielumus, un specializētais aprīkojums sniegs lielāku precizitāti. Sakarā ar to, ka šo darbu nevar pilnībā automatizēt, inspektora inženiera alga tiek turēta pienācīgā līmenī.

Mērnieka darba būtība

Mērnieka specialitāte nozīmē inženieri, kurš ir apmācīts un apmācīts specializētās universitātēs. Viņa uzdevums ir pieteikties uz papīru, un tagad biežāk tiek izmantoti elektroniskie mediji, precīzas dažādu objektu koordinātas uz zemes, objektu atrašanās vieta atbilstoši projektēšanas datiem. Citiem vārdiem sakot, tiek izpētīta kartogrāfisko datu saistība ar pētāmo objektu reālo atrašanās vietu. Mērnieka alga būs atkarīga no viņa konkrētā darbības veida.

Mērnieku atšķirības

Atkarībā no konkrētā darbības veida mērniekus sauc par mērniekiem, topogrāfiem, mērniekiem, mērniekiem, kadastrālajiem inženieriem utt. Praksē tas notiek viens un tas pats cilvēks ar vairākām darba prasmēm.

Mērnieku inženieris strādā būvniecības jomā, sastāda ģeo bāzes. Topogrāfs sastāda topogrāfiskos plānus. Mīnu inspektors strādā slēgtā telpā: tunelī, alā utt. Zemes robežu, tas ir, kadastrālā darba, noteikšanā nodarbojas zemes inženieris vai kadastrālais inženieris. Ikvienam darbā ir savas īpašības, paņēmieni un ierīces.

Mērnieka darbības joma

Mērnieks pēta teritoriju, apkopo ģeogrāfisko karti, ieteikumus būvniecības uzņēmumiem, privātpersonām un pat komunālajiem pakalpojumiem. Piemēram, kur būs izdevīgāk uzcelt inženierbūvi vai ēku. Degvielas nozarē nevar iztikt bez mērnieka, viņš ne tikai sastāda topogrāfiskās kartes, bet arī atrod labāko vietu urbuma urbšanai un uzrauga teritorijas vispārējo stāvokli.

Mērnieki ir nepieciešami, lai atrisinātu ar kuģošanu saistītos jautājumus, izpētītu rezervuāru dibenu, izveidotu lielceļus, ūdens kanālus un citus saziņas līdzekļus. Šī specialitāte prasa kompetentu topošā darbinieka apmācību. Mērnieka alga ir atkarīga no kvalifikācijas un pieredzes. Neprofesionāls speciālists apdraud visu būvniecības projektu un izlūkošanas darbības kopumā.

Zinātnes un tehnikas attīstība ģeodēzisko darbu jomā

Šīs specialitātes pārstāvju darbu ievērojami atviegloja moderna aprīkojuma parādīšanās, kas ļauj ļoti precīzi veikt jebkuras sarežģītības mērījumus un noteikt nepieciešamos attālumus, neatkāpjoties no izvēlētās vietas. Mērinstrumenti, ko izmanto mērnieki (līmeņi, lidaru sistēmas, tahometri, liela attāluma mērītāji), sniedz tikai precīzus nolasījumus, taču visiem rādījumiem jābūt pareizi kalibrētiem. Ikvienam, kurš vēlas, var būt iespēja uzlabot savu profesionalitāti un iegūt jaunas darba prasmes apmācības kursos.

Mērnieka alga

Cik liela ir mērnieka alga? Vidējā mēnešalga valsts organizācijā ir 15 000 rubļu, bet privātā uzņēmumā mērnieks nopelna vismaz 30 000 rubļu. Šādās organizācijās bieži tiek nodarbināti speciālisti, kuriem nav darba pieredzes, jo mērnieka vidējā alga svārstās no 40 000 rubļu un vairāk. Strādājot pēc rotācijas principa, mērnieka alga Krievijā ir vidēji 90 000 rubļu.

Daudzi interesējas par speciālista ienākumiem Maskavā. Mērnieka alga Krievijā būs atkarīga ne tikai no uzņēmuma, kas veic darbus, bet arī no vietas, kur tie tiek veikti. Loģiski, ka visa veida pabalsti par darbu pēc rotācijas principa tuksnesī, augstienē vai dehidrētā apgabalā, kā arī “celšana” un, protams, augstas algas pašas par sevi daudzus piesaista darbam provincēs. Attiecīgi mērnieka ienākumi tur ir lielāki nekā galvaspilsētā. Speciālisti ar vidējo specializēto izglītību var iegūt darbu kā mērnieka palīgi.

Arī Maskavā strādājošajiem speciālistiem ir ievērojami ienākumi. Tas tiek pamatots ar faktu, ka diezgan lielas organizācijas, kas veic celtniecības, hidroloģiskos vai cita veida darbus, bieži sazinās ar ģeodēzijas uzņēmumiem. Mērnieka alga ārzemēs sasniedz augstas likmes.

Mērnieka pienākumi

Mērnieka darba prasības atbilst viņa augstajai algai. Mērnieka alga Krievijā tieši ir atkarīga no augstās kvalifikācijas, plašās zināšanu bāzes un darba pieredzes. Turklāt cilvēkam šajā profesijā vajadzētu būt vairākām īpašībām. Pirmkārt, būs nepieciešama pacietība un fiziska izturība, jo bieži vien jums jāstrādā reģionos ar smagiem klimatiskajiem apstākļiem. Otrkārt, novērošana, analītiskā domāšana un laba atmiņa.

Šādam speciālistam ir daudz pienākumu, taču mērnieka alga attaisno visu atbildību un šāda darba sarežģītību. Piemēram, Krievijas mērnieka alga ar visaugstāko kvalifikāciju un darba pieredzi svārstās no 80 000 rubļu.

Augstākās kategorijas mērnieka pienākumi

Augstākās kategorijas inspektoram jāspēj:

  • Savlaicīgi un efektīvi organizēt ģeodēzisko darbu kompleksa ieviešanu, kam jānodrošina pilnīga atbilstība projekta dokumentācijai, visiem ēku un konstrukciju ģeometriskajiem parametriem, koordinātām un paaugstinājumiem būvniecības un izvietojuma laikā.
  • Kompetenti veikt darba, kas saistīts ar ģeodēzisko atbalstu, metodisko un tehnisko vadību efektīvu mērīšanas rīku un metožu izmantošanā, kā arī uzraudzīt lauka un biroja darba plānošanu, ar ģeodēzisko atbalstu saistīto normatīvo dokumentu ieviešanu un atbilstību visām prasībām.
  • Veikt pastāvīgu visu ģeodēzisko darbu uzraudzību (lauka žurnāla uzturēšana).
  • Savlaicīgi un efektīvi novērojiet šaušanu ne tikai atklātās vietās, bet arī pazemes komunālajos pakalpojumos, tranšejās utt. Pārrauga ģeodēziskās dokumentācijas izpildi un glabāšanu.
  • Piedalieties sarežģītu un atbildīgu ģeodēzisko darbu realizācijā.
  • Lai reģistrētu ģeodēziskos kontroles un mērīšanas rīkus, noteiktu to nepieciešamību, organizētu nodaļu pārbaudes un savlaicīgu remontu.
  • Kontrolēt ražošanas līnijas personāla darbu, proti, nodrošināt noteiktā projekta ģeometrisko parametru precizitāti, būvējot konstrukcijas un ēkas, paziņot organizācijas vadītājiem par pārkāpumu SNiP prasībās un doto ģeometrisko parametru projektēšanas dokumentos, pieļaut kļūdas žurnālā.
  • Pilnveidot ražošanu, ieviešot jaunas ģeodēziskā darba metodes un līdzekļus.
  • Spēt kompetenti koordinēt un organizēt darbu pie ģeodēziskā atbalsta.
  • Apsvērt, kā arī sagatavot apstiprināšanai projektus ģeodēzisko darbu izgatavošanai.
  • Svins ilgtermiņa un gada plānu izstrādē.
  • Veikt darbu ģeodēzisko darbu veikšanā izmantoto metožu un instrumentu uzlabošanā, ieviest jaunu aprīkojumu.
  • Saglabājiet nepieciešamo pārskatu.
  • Iesaistīties ģeodēziskā dienesta personāla padziļinātu apmācību organizēšanā, apmācīt ražošanas metodes un vadīt ražošanas apmācību.

Turklāt mērniekam jāsaprot precīzās zinātnes, jābūt bagātīgai pieredzei un jāvadās pēc loģikas. Protams, labam speciālistam jāspēj kompetenti strādāt ar savu aprīkojumu.

Kur studēt kā mērnieku

Profesijas inspektora vidējā alga ir 56 000 rubļu. Mērnieka minimālā alga ir 30 000 rubļu. Attiecīgi šī specialitāte šobrīd ir diezgan būtiska. Atkarībā no iespējām un vēlmēm jebkura persona var apmeklēt mērnieku kursus vai studēt universitātē. Gandrīz visos Krievijas reģionos ir iespēja studēt kā mērnieku. Studiju forma var būt nepilna laika un pilna laika. Izplatīšanas kursi ir arī bieži. Tie ļauj jums uzlabot savas zināšanas un prasmes atbilstoši mainīgajam progresam.