pieņemšana darbā

Darba sludinājumi: kā pareizi sastādīt un kur ievietot

Satura rādītājs:

Video: Kā izveidot Europass CV un prasmju pasi tiešsaistē? 2024, Maijs

Anonim

Viens no personāla virsnieka uzdevumiem ir meklēt darbiniekus uz vakantajām vietām. Bieži vien tā kļūst par reālu problēmu. Bet risinājuma sarežģītība palielināsies vairākas reizes, ja nesāksit meklēt pareizo speciālistu. Kā to izdarīt pareizi un ātri sasniegt rezultātus? Mēģināsim to izdomāt.

Darba sludinājuma prasības

Lai personāla meklēšana būtu veiksmīga, ir jāuzņemas atbildība par informācijas par vakanci izveidi. Kādas ir darba sludinājuma iezīmes?

  1. Nepietiekami zemu. Jūsu reklāmas tekstam jābūt pēc iespējas sirsnīgam, ievērojot korporatīvās prasības. Atcerieties: sludinājumā nav melu! Ja vakance pieteikuma iesniedzēju iepazīstina ar kļūdu, tad pieņemt darbā neizdosies. Personāla darbinieks pavadīs daudz laika, ieplāno interviju, un pretendents aizies, un viņam būs pilnīga taisnība. Gaidīšanas un realitātes līmenim attiecībā uz vakanci jābūt pēc iespējas tuvākam.
  2. Tikai priekšmeta teksts. Bieži vien, analizējot tekstus par atvērtām vakancēm, var redzēt kaut ko līdzīgu: “Pozitīvam cilvēkam ar darba pieredzi ir nepieciešams liels darbs omulīgā birojā ar bezmaksas sīkdatnēm.” Šis ir labs sliktas reklāmas piemērs. Darba sludinājuma paraugs ir konstruktīva un saturīga biznesa vēstule, kas adresēta plašai auditorijai.
  3. Svarīgas informācijas atspoguļojums. Vai jūs kādreiz esat meklējis darbu? Iedomājies, ka meklē viņu atkal. Kādu informāciju jūs uzskatāt par svarīgu darba sludinājumos? Noteikti nav datu par dzesētāja atrašanās vietu birojā. Reklāmā jābūt visam, kas ir svarīgs pieteikuma iesniedzējam. Grafiks, alga, biroja adrese - tie ir faktori, kas pozitīvi ietekmēs personas vēlmi reaģēt uz šādu vakanci.
  4. Kandidāta pievilcība. Absolūts godīgums pretendenta starpā neizslēdz, ka vakance var būt pievilcīga. Ir vērts parādīt izdomu, mēs par to runāsim sīkāk.

Ko rakstīt

Paziņojumā jānorāda:

- Informācija par uzņēmumu. Šai sadaļai jābūt kodolīgai un skaidrai. Katrs pretendents ir ieinteresēts strādāt lielā starptautiskā uzņēmumā ar spēcīgu korporatīvo kultūru. Vai meklējat darbinieku mazā kosmētikas veikalā? Vai atceries iepriekš minētos principus? Nepārspīlējiet, kā arī nenovērtējiet.

Labs piemērs: "Jauns uzņēmums, kas ir oficiālais itāļu kosmētikas izplatītājs, saistībā ar izplatīšanas tīkla paplašināšanu meklē produktu vadītāju."

- Pienākumi. Šeit nepieciešama specifika kā nekur. Pretendentam ir pienācīgi jānovērtē viņa spēks un pieredze. Skaidri un precīzi uzskaitiet kompetences. Nepārslogojiet tekstu ar papildu detaļām, kuras var apspriest intervijā.

- Prasības pretendentam. Atcerieties, ka jūs meklējat nevis nākamo supervaroņa komandas locekli, bet gan darbinieku, kuram efektīvi jāpilda savi darba pienākumi. Neveiciet pārāk tālu un pieprasiet piecu gadu pieredzi specialitātē, vecumu 20 gadi un vairākas augstākās izglītības. Personāla speciālista uzdevums ir atrast optimālu darbinieku esošai vakancei, un tas ir nepieciešams, lai pienācīgi saprastu, kam ir jāstrādā.

- Nosacījumi ir vissvarīgākā sadaļa. Te būtu kodolīgi jāizklāsta informācija par darba laiku, algas apmēru, sociālajām garantijām un biroja adresi.

- atsauksmes pieprasījums. Esiet radošs ar savu reklāmu. Papildus kontaktiem, kas saistīti ar atgriezenisko saiti, pretendentiem ieteicams uzrakstīt īsu eseju par tēmu viņa redzējumam par sevi potenciāli jaunā amatā. Paziņojumā par darbu pretendentam skaidri jāpaskaidro, kāda informācija no viņa tiek gaidīta un kādas prasības viņam tiek uzrādītas.

Ko nevajag rakstīt

Neiekļaujiet informāciju, kas nav saistīta ar vakanci. Stāsti par draudzīgu komandu ir subjektīva lieta, ko katrs uztver atšķirīgi. Potenciāls profesionālis meklē darbu, nevis interešu klubu. Līdzīgi ir ar informāciju, piemēram, stāstiem par bezmaksas tēju un cepumiem. Tas viss, protams, ir patīkami, jautri un startēšanas garā, taču šāds paziņojums drīzāk brīdinātu, nevis piesaistītu nopietnu cilvēku.

Nav arī vērts pieminēt neeksistējošos apstākļus, kas intervijas laikā izrādīsies tikai izdomājums. Ir tikai viens rezultāts - pretendents atstās interviju satraukts, vervētājs pavadīs apmēram stundu darba laika, un tas nedarbosies, lai tuvotos rezultātam.

Izmitināšanas platformas

Darba dēļi ir informatīvas platformas, kas ievērojami atvieglo vervētāja vai personāla darbinieka darbu. Tīklā un uz papīra ir ļoti daudz no tiem. Katrs ir atšķirīgs savā auditorijā, tāpēc nav vērts to meklēt bez izlases.

Mēs uzskaitām galvenās darba sludinājumu vietnes:

1. Internetā:

  • Galvas mednieks.
  • SuperJob.
  • Job.ru.
  • Karjera.ru.
  • Rosrabota.ru.
  • Jooble
  • Avito.
  • Sociālie tīkli.

2. Uz papīra:

  • Laikraksts "No rokas rokā".
  • Laikraksts "Camelot".
  • "Caravan + Fair" un citas reģionālās publikācijas.

Kā jau minēts, pirms sludinājuma rakstīšanas par darbu noteiktā vietnē jums jāizlemj, kuru speciālistu jūs meklējat. Noslēpums ir tāds, ka katra vietne ir īpaši populāra dažādu kategoriju speciālistiem.

Kur meklēt darbiniekus

Ja jūs gatavojat darba sludinājumu kā iekrāvējs, draiveris, atslēdznieks utt., Tad jūsu iespēja ir drukas materiāli un to tīkla kopijas. Vakanču publicēšana laikrakstā maksā nelielu naudu, taču šādas reklāmas uzmanīgi skatās vecākās paaudzes cilvēki, kuri meklē darbu savā specialitātē.

Tas ir saistīts ar faktu, ka šīs nozares speciālisti reti ir pārliecināti datoru lietotāji un dod priekšroku veciem pārbaudītiem darba atrašanas veidiem, piemēram, avīzēm, piemēram, “Rokas rokā”, “Caravan + Fair”, “Camelot”.

Nozīmīgs darba sludinājuma mīnuss laikrakstā ir tas, ka darbu var viegli pazaudēt simtiem līdzīgu. Bet publikācijas, kā likums, ir gatavas jūsu materiālu izcelt spilgtāk par nelielu piemaksu.

Meklējiet darbiniekus nepilnu darba laiku

Ja vervētājs ir neizpratnē par virzītāju vai citu darbinieku meklēšanu, kuriem ir pagaidu nodarbinātība un stundas samaksa, tad ideāls variants ir vakanču ievietošana sociālajos tīklos. To var izdarīt gan personīgā lapā, gan specializētās personāla atlases grupās.

Turklāt darba sludinājumu publicēšana grupās - liela auditorija. Šo kopienu abonenti ir cilvēki, kuri meklē darbu.

Plus ievietošana personīgā lapā - spēja "mutiski", izmantojot draugu ierakstus. Tā rezultātā reklāmas redzēs daudzi cilvēki no dažādām auditorijām.

Darba vieta

Nepieciešams darbiniekam veikt īstermiņa darbu ar algas likmi? Tad labākais izvietošanas formāts būtu Avito portāls.

Pirmkārt, tur jūs varat izvēlēties nepieciešamo speciālistu no jau pieejamām vakancēm, kuras ir publiski pieejamas.

Otrkārt, šī vietne ir pārsteidzoši populāra profesionāļu vidū, kuriem ir vajadzīgas vienas darba vietas.

Šie faktori padara Avito par ideālu veidu, kā atrast ārpakalpojumu darbinieku, lai piedalītos īstermiņa projektos ar gabalu raksturu.

Kur meklēt strādniekus

Viennozīmīgs vadītājs menedžeru speciālistu, efektīvu vadītāju, tirgotāju un juristu meklējumos ir portāls Head Hunter.

Neskatoties uz uzņēmuma mēģinājumiem padarīt šo vietni par vietu plaša profila speciālistu meklēšanai, galvenā pretendentu nozare ir augsti kvalificēti speciālisti biroja darba meklējumos.

Būtisks mīnuss ir apmaksāts personāla atlases raksturs. Piekļuvei vakancēm, kā arī darba sludinājumu ievietošanai ir nepieciešams avansa maksājums, kas bieži ir diezgan liels.

Jauks plus ir augsts atbildes procents. Labs darba izvietojums novedīs pie lielas pārmaiņas un veiksmīgas intervijas abām pusēm.

Reklāmas piemērs

Mēģināsim izveidot darba sludinājuma teksta piemēru.

1. Uzņēmums

Reģionālais būvmateriālu pārdošanas līderis Zvezda meklē darbinieku darbnīcas veikala direktora amatam saistībā ar jauna veikala atvēršanu.

2. Pienākumi

- Veikala nodaļu vadītāju operatīvā darba koordinēšana.

- Darbs ar pakalpojumu sniedzējiem.

- Komandas darba organizēšana.

- Stimulējošo maksājumu izpildes uzraudzība.

- veikala finansiālās rentabilitātes analīze.

Prasības

- Darba pieredze vadošā amatā vismaz 1 gads.

- Augstākā izglītība.

- Augstas mācīšanās spējas.

Nosacījumi

Grafiks: 5/2, darba diena no 9.00 līdz 18.00, pilna sociālā pakete, samaksa par sportu, alga 30 000 rubļu + bonuss, pamatojoties uz veikala finansiālajiem rādītājiem.

Sazinieties ar mums: tālrunis, e-pasts, skype. Pierakstiet, kāpēc tieši jūs esat piemērots norādītajam amatam, radoši tuvojieties jautājumam, un mēs sazināsimies ar jums ar visiem jautājuma rezultātiem.